NB I: Dzsudzsák bombagólja kevés volt, Batik fejeseivel meccset nyert a Puskásnak – videó

I. félidő

Aktívabb volt a Puskás Akadémia a Debrecen elleni bajnoki első 20 percében. Megyerinek Kiss T. és Baluta lövését is védenie kellett, míg egy szöglet utáni Spandler-fejesnél a bal kapufa segítette ki a kapust. A második bal oldali felcsúti szöglet azonban már eredményre vezetett: Baluta sarokrúgása után Batik fejelt hét méterről a kapu közepébe (1-0).

Pár percre rá kevés kellett az újabb hazai gólhoz, a vendégek ezúttal sem tudták levédekezni a szögletet, Nagy Zs. fejesét Megyeri védte szépen, majd megint egy sarokrúgás után Stronati bólintott centikkel mellé.

A félidő második fele inkább kiegyenlített játékot hozott, és ez elég is volt a Debrecennek ahhoz, hogy a semmiből egyenlítsen: Dzsudzsákra nem léptek ki, így 25-ről kíméletlenül kilőtte a bal sarkot (1-1).

Dzsudzsák gólja az Instagram-poszton lapozva, a 2. oldalon látható

A játékrész utolsó perceit ismét felpörgették a felcsútiak, Kissnek volt is egy jó lövése jobbról, 13 méterről, de Megyeri lábbal nagyot hárított.

II. félidő

A második félidő első felében szinte semmi sem történt, egy blokkolt Zahedi-lövés és egy szöglet utáni Nagy Zs.-fejes, ami egy kicsit érdekesebb volt a mezőnyjátéknál.

A 73. percben Favorov passza került egy debreceni lábról Baluta elé, aki gyorsan reagált és kapura pöckölt, de Dreskovic nagyot blokkolt.

Amikor már úgy tűnt, tényleg semmi különleges nem történik a meccsen, a 90. percben érkezett batik, aki ezúttal egy jobb oldali szöglet után csúsztatott a hosszúba. Ezzel nyert a puskás (2-1)