NB I-es edzőmeccsek: Lovrencsics gólpasszt adott, de a Hajduk nem bírt a Kisvárdával, betalált a Vasas egyik új igazolása – eredmények

Mezőkövesd-Vasas

A Vasas hivatalos oldalának beszámolója szerint a hazaiak az 5. percben szereztek vezetést, ekkor Vajda futott el a bal szélen, beívelését Jurina fejelte a léc alá, 9 méterről. A vendégeknek még épp a szünet előtt összejött az egyenlítés: Vida bal oldali szöglete után a hosszú saroknál Baráth estében a gólvonalon túlra továbbította a labdát.

A második játékrészben több helyzet is kialakult, újabb gól azonban már nem született, így a vasasfc.hu hu szerint a nagy meleghez viszonyítva élénk, lendületes mérkőzést játszott egymással a két csapat, és igazságos döntetlen született.

Felkészülési mérkőzés, Mezőkövesd, Zsóry edzőcentrum

Mezőkövesd Zsóry FC–Vasas FC 1-1 (Jurina 5., ill. Baráth 44.)

Mezőkövesd: Tordai – Pillár, Kállai,Z., Bobál D., Kotula – Cseke, Besirovic, Vajda – Kis, Selmani, Jurina.
Csere: Ryabenko, Madarász, Derekas, Karnitsky, Vadnai, Rabatin, Molnár, Cseri, Qaka, Drazic, Nagy G., Babati, Sipos, Bodnár.

Vasas: Jova – Szivacski, Otigba, Baráth, Silye – Hidi M, Hinora, Berecz (cs.k) – Ihrig-Farkas, Bobál G., Géresi.
Csere: Uram, Dombó, Szilágyi Z., Litauszki, Márkvárt, Kapornai, Pátkai, Faragó, Vida, Terbe, Sztojka, Cipf, Radó, Deutsch, Pekár, Novothny, Zimonyi, Szalai.

Kisvárda-Hajduk Split

A Kisvárda hivatalos oldalának beszámolójából kiderült, hogy az NB I-es csapat szerzett vezetést a 30. percben, amikor is Camaj átadásából Navratil lövését blokkolták, Mesanovic elé pattant a labda, aki a hálóba lőtt.

Ezt követően kapufát is lőtt a Kisvárda, a következő gólt viszont a Hajduk szerezte. Az 50. percben Lovrencsics jobboldali beadása után Kacaniklic a hálóba pörgette a labdát, 1-1. A folytatásban a Kisvárda csak lesről talált be, míg Asani a hajrában ziccert hibázott. A győzelmet azonban a végén majdnem megszerezte a Split, de Diamantakosz tizenegyesét védte Odincov.

A meccsen egyébként jó hangulat volt, a kisvárdai klubhonlap szerint 300 néző volt jelen, a 78. percben pedig meg is kellett állítani a játékot, miután a Hajduk-ultrák füstbombákat is dobtak a pályára.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria, Bad Blumau

Kisvárda–Hajduk Split (horvát) 1-1 (Mesanovic 30., ill. Kacaniklic 50.)

Kisvárda: Odincov – Peteleu (Hej, 69.), Kravcsenko (Széles, a szünetben), Vranjanin (Szőr, 69.), Leoni – Melnik (Lucas, a szünetben), Karabeljov (Szimovics, 69.) – Navrátil (Asani, a szünetben), Makowski (Ötvös, 69.), Camaj (Nagy M. K., 69.) – Mesanovic (Czérna, 80.).

Hajduk:Subasic (Sentic) – Cubelic, Colina, Vukovic, Lovrencsics, Simic, Dimitrov, Atanaszov, Bliuk, Mlakar, Saric.
Csereként pályára lépett: Kacaniklic, Eduok, Brajkovic, Krolo, Letaj, Diamantakosz, Prpic, Petrasilo, Zulic.

Debreceni VSC–Sényő

Lejátszotta a Loki szombat délelőtt Pallagon a nyári felkészülési időszak első edzőmeccsét, mégpedig az NB III-as Sényő ellen. Ahogyan az várható volt, az NB I-es csapat magabiztos győzelmet aratott, mindkét félidőben négy gólt rámolt be az ellenfél kapujába.

A legeredményesebb az északmacedón támadó, Dorian Babunski és Sós Bence volt, ők két-két gólt szereztek, rajtuk kívül betalált Charleston, Szécsi, Bévárdi és Rácz is.

Felkészülési mérkőzés, Pallag

Debreceni VSC–Sényő (NB III) 8-0 (Charleston 3., Szécsi 30., Bévárdi 39., Rácz B. 45., 11-esből, Sós 49., 11-esből, 87., Dorian Babunski 72., 76.) .

DVSC, 1. félidő: Hrabina – Baranyai, Dreskovic, Charleston, Ferenczi – Major, Dzsudzsák – Bévárdi, Szécsi, Bódi – Rácz B.
DVSC, 2. félidő: Gróf – Kusnyír, Sipos, Deslandes, Manrique – Baráth P., Varga J. – Kundrák, Farkas T., Sós – Dorian Babunski.

MTK Budapest–Újpest FC

Az MTK hivatalos oldalának beszámolója szerint az első játékrészben Tallo duplájának és Croizet góljának köszönhetően három gólt is lőtt az Újpest, a szünet előtt pedig még Bognár Istvánnak sikerült szépítenie.

A fordulás után gyorsan tovább faraghatott volna a hátrányból a kék-fehér együttes, de Németh Krisztián tizenegyest hibázott. Kovács Mátyás azonban egy perccel a pályára lépését követően máris betalált, a 69. minutumban egy fantasztikus kapáslövéssel szépített. A hátralévő időben az NB I-es csapat sáfárkodott jobban a helyzeteivel és Bjelos duplájával, valamint Antonov góljával a második játékrészt is 3-1-re nyerte.

Felkészülési mérkőzés, Hidegkuti Nándor Stadion

MTK Budapest (NB II)–Újpest FC 2-6 (Bognár 45+1, Kovács Mátyás 69., ill. Croizet, 13., Tallo 30., 45., Bjelos 79., 82., Antonov 86.)

MTK: Balázs (Csenterics, 46.) – Miknyóczki (Szépe, 60.), Varju (Kovács Mátyás, 68.), Nagy Zs., Medgyes – Kata, Lehoczky (Mezei, 60.), Bognár – Kovács Máté (Horváth, 60.), Futács (Barkóczi, 68.), Németh.

Újpest: Pajovic – Pauljevic, Csongvai, Diaby (Antonov, 46.), Fehér – Boumal, Mack, Ljucic – Croizet (Bjelos, 46.), Tallo, Yahaya.

Fradi: Három új igazolás is helyet kapott a BL-keretben – Zubkov és Besic is kimaradt