NB I: Gólokban gazdag mérkőzésen, paksi sikerrel indult a 18. forduló

I. Félidő

A mérkőzés első tíz perce eseménytelenül zajlott, azonban a 10. perc végén egy Böde ellen megítélt szabadrúgást Bognár István váltott gólra. A 30 éves játékos elképesztő pontossággal lőtte ki a kapu jobb felső sarkát, Demjén mozdulni sem tudott a 19 méterről érkező lövésre.

A 28. percben a vendégek is veszélyeztettek, egy bal oldaról begurított labdára Bedi érkezett a tizenhatoson belül, de kísérlete jócskán Rácz kapuja fölé szállt.

A 33. percben Tajti ugrotta ki a bal oldalon meginduló Ubochiomát, aki középre ívelt beadására Zimonyi érkezett, és Ráczot megelőzve a kapu közepébe emelte a labdát, megszerezve ezzel a vendégek egyenlítését.

Pár perccel később újabb gólt szerezhetett volna a Zalaegerszeg, de a kapu előtti káoszból végül nem született találat. Azonban a mérkőzés 39. percében egy szögletrúgást követően Ádám Martin érkezett és a kapu jobb oldalába fejelt, újra előnyhöz juttatva ezzel csapatát.

II. Félidő

A második félidő első helyzete az 55. percben adódott, amikor Meshack Ubochioma cselezte be magát a bal oldalról, majd egy lövőcsel után ballal a jobb kapufa mellé tekert.

Másodszor is megszületett a zalaegerszegi egyenlítés és ezúttal is Zimonyi volt eredményes. A 24 éves támadó egy jobbról bepasszolt labdát juttatott a kapu jobb alsó sarkába.

Öt perccel később, a 67. perc végén Bognár adott egy labdát a büntetőpont körül helyezkedő Ádám Martinnak, aki kibújt a védője mellett és vetődve a kapu bal alsó sarkába lőtte a labdát, ezzel harmadszor is előnyhöz juttatta csapatát. Zimonyi után tehát Ádám is duplázni tudott a találkozón, míg Bognár a gólja mellett már két gólpasszt is jegyzett.

A 83. percben nagy egyenlítési lehetőség adódott a ZTE előtt, Papp Kristófról pattant Ubochioa elé a labda, de kísérlete nem volt elég erős, így Rácz ki tudta ütni.

A három perces hosszabbítás több gólt már nem hozott, így Bognár Györgyék otthon tudták tartani a három pontot.

A hazai győzelemnek köszönhetően a két csapat helyet cserélt a tabellán, így a Paks feljött az ötödik helyre.

NB I. 18. forduló

Paksi FC – Zalaegerszegi TE 3-2 (Bognár 11., Ádám 39.,67., ill. Zimonyi 33.,62.)Paks: Rácz – Vas (Osváth 58.), Szélpál, Kinyik, Medgyes – Papp, Windecker (Szabó, 46.), Kesztyűs, Bognár (Balogh, 91.) – Böde (Sajbán, 58.), Ádám (Gyurkits, 93.)

ZTE: Demjén – Lesjak, Serafimov, Kálnoki Kis, Gergényi – Bedi, Tajti, Halilovic (Koszta, 70.) – Milovanovikj (Grzan, 60.), Zimonyi (Szalay, 77.), Ubochioma