NB I: Három cserejátékos hozta össze a Puskás Akadémia győzelmét Zalaegerszegen

I. félidő:

Az 5. percben Ikoba éles szögből lőtt, Tóth védett. A 18. percben egy kipattanó után Bedi tüzelt mellé 20 méterről. Egy perccel később Tajti tekert 21 méterről kapura egy szabadrúgást, ami kicsivel ment mellé.

A 24. percben megszerezték a vezetést a jobban játszó hazaiak: Ikoba tört be a tizenhatoson belülre, majd 12 méterről kilőtte a jobb sarkot (1-0). Nem sokkal később egyenlíthetett volna a Puskás, Kiss beadása után azonban Zahedi közelről nagy helyzetben nem talált kaput.

A 33. percben Meshack egy szép csel után 7 méterről lőtt, Tóth hatalmasat védett. Két perccel később Meshack megint ziccerbe került, de 11 méterről csúnyán mellé emelt. A félidő végén Sankovic távoli bombája szállt fölé. Az első játékrészben egyértelműen a zalaegerszegiek játszottak jobban.

II. félidő:

A fordulás után sokáig inkább csak a küzdelem dominált és nem a foci, ehhez az is hozzájárult, hogy elkezdett esni az eső, a pálya pedig csúszóssá vált.

A ZTE érezhetően visszább vett, kevesebb veszélyt jelentett a kapura a Moniz-csapat, a felcsútiak pedig nem igazán találták a fogást a hazai védelmen. De csak összejött az egyenlítés a több cserével is frissítő vendégeknek. A 73. percben, Némi tűzijáték után Baluta egy lepattanó labdát vágott 17-ről a jobb alsóba (1-1).

És ezzel még nem volt vége, a 88. percben három cserejátékos hozta össze a felcsútiak második gólját. Gruber indította szépen Urblíkot, aki azonban váratlanul átlépte a labdát, amely így Slagveer elé került, ő pedig szépen kilőtte a jobb sarkot (1-2). Egy holland lett így tehát Ricardo Moniz csapatának “végzete”, a Puskás pedig meg is előzte a tabellán legyőzött ellenfelét.