NB I: Holender meglőtte a szokásos gólját, döntetlennel zárult a szombati játéknap

Az NB I 9. fordulójának szombati játéknapján a Vasas fogadta a Zalaegerszeget.

1. félidő

Már a harmadik percben feljegyezhettünk egy nagy helyzetet, amikor is a leshatáron kiugró Manzinga talán maga sem hitte el, hogy nincs lesen és 12 méterről a bal alsó mellé lőtt. Három perccel később a túloldalon gólt ünnepelhetett a hazai közönség, amikor Silye balról átrúgta a másik oldalra a labdát Hinorának, aki eltolta Demjén mellett a labdát és hat méterről a hálóba lőtt, de les miatt érvénytelenítették a találatot.

A 12. percben is nagy lehetőség adódott a hazaiak előtt, Silye beadása után Szivacski becsúszva, három méterről fölé lőtt. Jovának egészen a 41. percig kellett várnia arra, hogy újra komolyabban játékba avatkozzon, ekkor Manzinga jobb alsóba tartó lövését kellett védenie. Közvetlenül a szünet előtt aztán érkezett a már-már szokásosnak mondható Holender-gól: Silye a balról passzolta a 16-oson belül tartózkodó Novothnyhoz, aki azonnal Holenderhez továbbított, a támadó pedig öt méterről a bal alsóba lőtt úgy, hogy Kálnoki Kis lábán megpattant a labda, 1-0.

2. félidő

A fordulás után nyolc perccel sikerült egyenlítenie a zalaiaknak: Gergényi szöglete után Lesjak kapásból, 6 méterről lőtt, kicsit eltörte a labdát, ami azonban így is a bal felső sarokba pattant.

Szinte azonnal újra előnybe kerülhetett volna a Vasas, az 55. percben Berecz mesteri indítása után Hinora kicselezte Demjént, azonban három méterről az oldalhálóba lőtt.

A 68. minutumban is az angyalföldiek veszélyeztettek, Vida kísérlete nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett. Három perccel később az aktívan játszó Meshack lőtt újra, Jovának azonban ez sem okozott gondot.

A hajrában nagy erőket mozgósított a hazai együttes a győzelem megszerzéséért, a 89. percben Radó helyzetét kellett védenie Demjénnek, de a találkozó Meshack lövésével és Jova hárításával végződött – nem bírt egymással a két együttes.

NB I, 9. forduló

Vasas FC–Zalaegerszegi TE FC 1-1 (Holender 44., ill. Lesjak 54.)

Vasas: Jova – Szivacski, Baráth, Otigba, Silye – Berecz, Pátkai (Hidi, 60.), Vida (Ihrig-Farkas, 76.) – Hinora, Novothny (Radó, 76.), Holender.

ZTE: Demjén –Mocsi, Csóka (Bedi, 88.), Kálnoki Kis – Lesjak, Sankovic, Kovács B. (Szendrei, 60.), Gergényi – Diego Santos (Szalay, 76.), Manzinga (Ikoba, 46.), Németh (Meshack, 46.).

Légiósok: Kerkez parádés bokamozdulattal lőtt gólt, Kleinheisler fejjel volt eredményes – videók