NB I: Kétszer villant a gólkirály-jelölt, vége a dobogós nagy sorozatának

I. félidő:

Jóval aktívabb és veszélyesebb is volt az edzője után sportigazgatóját is elveszítő ZTE az első félidőben, a Kisvárda közben elég indiszponált futballt mutatott be a pályán. Az első komolyabb helyzetre a 31. percig kellett várni, ekkor Ikoba 6 méterről fejelt kevéssel a bal kapufa mellé.

Hat perccel később viszont már nem hibázott az egyik gólkirály-jelölt: egy kiszöglet során Tajti tette le a labdát Gergényinek, aki szépen tekert be ballal és jobbról, Ikoba pedig az ötösről a kapuba fejelt – aztán kapott egy sárgát a gólöröm közbeni mutogatásáért (0-1).

A játékrész ráadásban megint Ikoba villant, de a 14 méteres lövését fogta Odincov. 0-1 volt az állás a szünetben.

II. félidő:

A hazaiaknak lépniük kellett és léptek is: a szünetben négyet cseréltek. Mozgalmasabb is lett a Kisvárda játéka, sőt, az egyik cserejátékos, Makowski akár már az 50. percben ki is egyenlíthetett volna, de blokkolták a lövését.

Az 56. percben előbb Ikoba ügyetlenkedett el egy kecsegtető lehetőséget, majd a másik oldalon Camaj (egy újabb cserejátékos) is betalálhatott volna, de nagyon kevéssel a bal alsó mellé stukkolt.

Nem sokkal ezután a ZTE gólvágója megint megrázta magát és növelte csapata előnyét. Ikoba 1-2 cselt mutatott be, majd elhúzott védője mellett, hogy aztán 14 méterről kilője a jobb alsót – remek egyéni akció volt (0-2).

A mezőny legjobbja aztán a 71. percben lejött a pályáról, érkezett a helyére Manzinga, aki aztán a hajrában végképp lezárta a mérkőzést. A 87. percben a friss válogatott keretben is számításba vett Mocsi szerzett erőszakosan labdát, majd remekül ugratta ki a kezdőkörből induló Manzingát. A cserecsatár kapura tört, majd elvitte a labdát Odincov mellett is, mielőtt a hálóba passzolt volna (0-3).

Ezzel véget ért a Kisvárda öt meccse tartó veretlenségi sorozata, a ZTE viszont felzárkózott az NB I élmezőnyére.