NB I: Kövesden ért véget a Kecskemét nagy szériája – megvan az élvonal új tizenegyesölője

Az NB I 14. fordulójának nyitómeccsén a négy találkozó óta veretlen Mezőkövesd fogadta a második helyen álló Kecskemétet.

1. félidő

Mindkét együttes felvállalta a támadójátékot, így jó iramú első félidőt láthatott a közönség. A 18. percben a hazaiak szereztek vezetést: egy kis szögletet követően Cseri passzolta vissza a labdát Besirovicnak, aki baloldalról középre ívelt, ott pedig Karnitski 6 méterről lefejelte a földre a labdát, Varga B. nem tudott hárítani, 1-0.

Hét minutummal később nem kellett sok ahhoz, hogy megduplázza előynét a Kövesd, ekkor egy szép kiugratást követően Molnár mehetett egy az egyben a kapusra, mellette érkezett Drazic is, Molnár azonban inkább lövést választott, a jobb alsóba tartó kísérletet pedig bravúrral védte Varga. A kihagyott ziccer megbosszulta magát, a 28. percben egy jobboldalról felívelt szabadrúgást Tóth B. készített le lövésre Banó Szabónak, aki 15 méterről a bal kapufát találta el, a kipattanó viszont Nagy K. elé került, akinek nagy erejű lövésébe ugyan belekapott Piscitelli, de a kezéről a kapu felé hullott a labda, majd Kállairól a gólvonalon túlra pattant – öngól, 1-1.

Még a szünet előtt viszont újra előnybe került a Mezőkövesd: Molnár a baoldalról passzolja be középre a 17 méterre a kaputól álló Besirovicnak, aki egy igazítás után kilőtte a jobb alsót, 2-1.

2. félidő

A fordulás után sem lassítottak a csapatok, az 58. percben újra egyenlíthetett volna a Kecskemét: Kállai szabálytalansága után ítélt tizenegyest Karakó, a büntetőt azonban Banó-Szabó kihagyta, miután Piscitelli érezte, hogy a bal alsóba fog tartani a lövés – a kövesdi kapus így egymás után két meccsen védett büntetőt, hiszen múlt héten Camaj kísérletét hárította.

A 65. percben Nagy Krisztián jobboldalról érkező beadása után Pillár fején csúszott meg a labda a hosszúra, ahol Ryashko közeli fejesét védte a röviden Piscitelli. A Kövesd sem volt rest támadásban, a 71. minutumban Molnár éles szögből leadott lövését védte lábbal Varga, majd kilenc percre rá egy kontra után Drazic tette ki balra a felfutó Babunskinak, aki a 16-oson belülre érve befelé cselezett, majd a bal felsőt vette célba, de túlméretezte.

A hajrában mezőnyfölényben játszott a Kecskemét, a 94. percben még Piscitellinek kellett szögletre tolnia egy fejest, de nem jött össze a vendégek számára az egyenlítés, így a hét veretlen mérkőzés után a nyolcadikon már nem tudott pontot szerezte Szabó István együttese.

NB I, 14. forduló

Mezőkövesd Zsóry FC–Kecskeméti TE 2-1 (Karnitski 18., Besirovic 42., ill. Kállai K. 28. – öngól)

Mezőkövesd: Piscitelli – Vadnai (Vajda, 68.), Lukic, Pillár, Kállai K. – Karnitski, Babunski, Cseri (Brtan, 68.) – Besirovic, Drazic (Bobál G., 83.), Molnár (Schmiedl, 85.).

Kecskemét: Varga B. – Szalai G., Belényesi, Szabó A. (Ryashko, 46.) – Nagy K., Banó-Szabó, Vágó (Djuranovic, 82.) , Szuhodovszki, Zeke (Grünvald, 74.) – Tóth B. (Szabó L., 74.), Katona (Gréczi, 88.).