NB I: Majdnem egy félidőt játszott emberelőnyben az Újpest, de egyetlen ZTE-gól döntött a találkozón

I. félidő

A 11. percben a ZTE jelentkezett először helyzettel. Ekkor Meshack lőtt kapura egy csel után, ám lövését Nikolic könnyen fogta. Pár perccel később Ikoba löbbölt kapura, de Nikolic ezúttal is védett, most szögletre hárított.

A 24. percben Gergényi jobbról, laposan adott középre, majd Ikoba próbált sarkazni, de a labda lepattant az egyik újpesti védőről. A lecsorgót Szalay néhány méterről, a jobb alsóba pöckölte, estében, 1-0.

A 33. percben Antonov balról lőtt kapura éles szögből, Demjénnek nem okozott gondot a lövés. Még a félidő lefújása előtt Diaby próbálkozott 18 méterről, de kísérlete erőtlen volt, így Demjén ezt is fogta.

II. félidő

A fordulást követően megfogyatkozott a ZTE. Pár perc videózás után a játékvezető kiállította Csókát, aki utolsó emberként szabálytalankodott Pauljeviccsel szemben. A megítélt szabadrúgást Antonov a sorfalba rúgta.

A 63. percben Pauljevic cselezte be magát majdnem az ötösig az alapvonalnál, de beadása után Mocsi nagyot mentett. Később a csereként pályára küldött Jakobi 30 méterről bombázott a kapu mellé.

A 87. percben Katona jobb sarokra tartó lövését szép mozdulattal ütötte oldalra Demjén.

A ZTE 10 emberrel fejezte be a mérkőzést, de végül Szalay 24. perces góljával otthon tartotta a három pontot, így fellépett az 5. helyre. Az Újpest maradt a kieső, 11. helyen.

NB I, 14. forduló

ZTE FC-Újpest 1-0 (Szalay 24.)

Kiállítva: Csóka 55.

ZTE: Demjén – Kálnoki Kis, Csóka, Mocsi – Huszti, Szendrei (Kovács 96.), Tajti, Szalay (Safronov 59.), Gergényi – Meshack (Májer 77.), Ikoba.

(cserék: Gyurján, Lesjak, Májer, Manzinga, Kovács B., Bedi, Safronov, Klausz, Koszovscsuk, Németh)

Újpest: Nikolic – Pauljevic, Diaby, Szabó B. (Borello 72.), Antonov – Mack, Onovo (Jakobi 72.), Csongvai – Simon (Ambrose 79.), Gouré (Tallo a szünetben), Katona.

(cserék: Pajovic, Kastrati, Ljujic, Bjelos, Tallo, Lahne, Ambrose, Jakobi, Jevtoski, Burekovic, Borello)