NB I: Megszerezte szezonbeli első győzelmet a Kövesd, míg a Loki nyeretlen maradt

Három mérkőzésen egy pontot gyűjtött, így sereghajtóként fogadta a Mezőkövesd a három döntetlent játszó Debrecen csapatát.

I. félidő

Az első debreceni lehetőség máris gólt hozott. A 6. percben Szécsi cselezett befelé a bal oldalról, majd néhány csel után, a tizenhatos vonaláról lőtt. Pontos lövése – a kapufa segítségével – bepattant a kapuba, a védők nem igazán támadták meg a Loki támadóját, 0-1,

Néhány perccel később Kis adott egy remek labdát Madarász irányába, aki a 6-7 méterre a kaputól bevetődve érkezett, és kissé kiszorított helyzetből jobbal a bal alsóba lőtt, 1-1.

Öt perccel később Besirovic elé pattant egy labda, aki 16 méterről, fordulásból, jobbal a bal alsóba lőtt, 2-1. Pár perc alatt, két kapuralövésből megfordította a mérkőzést a Kövesd.

A 34. percben Drazic kapott egy remek kiugratást, majd kicselezte a védőket, elvitte a labdát a kapus mellett, utána pedig 11 méterről jobbal az üres kapuba passzolt. A gólvonalon még egy debreceni védő hozzáért a labdához, de menteni már nem tudott. Fordított a Kövesd az első félidőben és 3-1-s előnyről várta a második félidőt.

II. félidő

A fordulás után 45 másodperccel visszajött a mérkőzésbe a Debrecen. Egy jobb oldali beadásra – a csereként beálló – Bárány érkezett, aki öt méterről a kapuba bólintott. A mezőkövesdi kapust megzavarta, hogy a fejesbe hozzáért egy hazai védő, 3-2.

A 60. perc előtt kicsivel kétszer is gólt szerezhetett volna a Kövesd: Előbb Drazic emelt a bal kapufa mellé ziccerből, majd Selmani 16 méteres ballábas lökete ment el nem sokkal a jobb felső mellett.

A 66. percben Lagator szabálytalansága után büntetőhöz jutott a Mezőkövesd. Az ítéletet Besirovic nagy erővel a jobb sarokba lőtte, Megyeri hiába találta el az irányt, 4-2.

A 81. percben – pár perc videózás után – Erdős kiállította Csekét, aki brutálisan lépett oda a debreceni védőnek. A Mezőkövesd így emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, de a három pontot így is begyűjtötték a borsodiak. A Loki három mérkőzés után továbbra is három ponttal, a 11. helyen áll.

OTP Bank Liga, 4. forduló

Mezőkövesd-Debreceni VSC 4-2 (Madarász 13., Besirovic 17. 66. – tizenegyesből, Drazic 34. ill. Szécsi 6., Bárány 46.)

Kiállítva: Cseke 81.

Mezőkövesd: Piscitelli – Lukic, Bobál, Pillár – Madarász (Kállai 81.), Nagy, Cseri (Cseke 52.), Besirovic, Vajda – Kis (Selmani 20., Karnitskiy 81.), Drazic (Molnár 81.)

(cserék: Tordai, Cseke, Horváth M., Kállai, Karnitskiy, Lakvekheliani, Molnár, Selmani)

DVSC: Megyeri – Bévárdi (Varga 67.), Romanchuk (Lagator, a szünetben), Charleston, Manrique – Neofytidis, Dzsudzsák – Baranyai (Baráth, a szünetben), Horváth K. (Olawale 69.), Szécsi – Do. Babunski (Bárány, a szünetben)

(cserék: Balbarau, Hrabina, Bárány, Baráth, Deslandes, Ferenczi, Sana, Kyziridis, Lagator, Olawale, Sós, Varga J.)