NB I: Megvan Ádám ötödik duplája a szezonban, kiütötte a Paks a Kövesdet

A Mezőkövesd paksi vendégjátékával indult el az OTP Bank Liga 23. fordulójának szombati játéknapja.

I. félidő

Az első húsz percben aktívabb paksiak előtt adódott az első helyzet, Haraszti kapott labdát a bal oldalon, majd jobbal kapura tekert. Kísérlete nem sokkal ment el a kapufa mellett.

Percekkel később Karnitskiy fejelt üresen az ötösön belülről, de próbálkozását már nem tudta irányítani, így a labda a kapu fölé szállt.

A félidő lefújása előtt a szöglethez felfutó Gévay fejelt 6-7 méterről kapura, ám bólintása középre ment, így Tordai simán fogta.

Az első félidő hosszabbításában egy Ádám Martin ellen elkövetett szabálytalanság után tizenegyest ítélt a játékvezető, amit a sértett a kapu közepébe rúgott. A büntetőhöz Tordai még hozzáért, de róla már a kapuba pattant a labda, 1-0.

II. félidő

Haraszti a mezőkövesdi kapu előtt szerzett labdát, azután Medgyest szöktette a tizenhatoson belülre, aki Ádám elé tálalt, ő pedig néhány méterről a kapuba passzolta a labdát, 2-0. Ez volt a paksi csatár ötödik duplája a 2021/22-es szezonban.

Tordai hibája után született meg a harmadik paksi gól. A 68. percben Szabó Bálint lőtt kapura 19 méterről, először úgy tűnt, lövését Tordai hárítja, de végül valahogy becsorgott a labda a vendégek kapusának közreműködésével, 3-0.

A 85. percben Sajbán tett középre jobbról egy labdát, amire a középhátvéd, Szabó János érkezett a leggyorsabban, ő pedig jobbal a bal alsóba passzolt, 4-0.

Ádám Martin a mai duplája után már 23 gólos a bajnokságban, ezzel már most megelőzte a tavalyi – szintén paksi – gólkirályt, Hahn Jánost. Érdekesség továbbá, hogy a mérkőzés előtt a Mezőkövesd volt az egyetlen olyan NB I-es csapat, amely ellen Ádám még nem szerzett gólt ebben a szezonban. A Paks így megerősítette negyedik helyét a tabellán, míg a mezőkövesdiek mindössze három pontra vannak a kiesőzónától.