NB I: Mezőkövesdi siker a forduló nyitómeccsén – videó

Az NB I-es idény utolsó pénteki mérkőzését a Mezőkövesd és az MTK játszotta a Mezőkövesdi Városi Stadionban. A hazaiaknál egyetlen változtatást eszközölt a Ferencváros ellen vereséggel végződő bajnokihoz képest a ma 55. születésnapját ünneplő Pintér Attila: Vojtus ki, Jurina bekerült a kezdőbe. A vendégeknél Michael Boris nem számíthatott az eltiltását töltő Herrera játékára, Kanta és Schön elbúcsúzott a klubtól. Helyükön a kezdőként újonc, 16 éves Vancsa Zalán mellett Dimitrov és Balázs kapott lehetőséget.

A kezdés után fél perccel Varga törhetett ki ziccerben – Szappanos rossz kijövetelével a frászt hozta Pintérre –  lövése Katanecben akadt el. A másik oldalon erre válaszul Cseri lövését Mijatovic védte. A 17. percben viszont megszerezte a vezetést a Mezőkövesd: Farkas nézett fel, jobb oldali beadása után Jurina előrevetődve fejelt a hálóba.

A hazaiak vezető találata után kissé leült a meccs, majd a játékrész hajrájában Karntiski fejelt mellé, Alho lövését Szappanos fogta. Az újabb találatot a Mezőkövesd szerezte, miután Nagy volt eredményes, aki a félpályáról indulva a kapujából kimozduló Mijatovic mellett a jobb alsóba helyezett.

Fordulás után Prosser lövése nyitotta a helyzetek sorát, majd 11 perc alatt három gólt lőttek a hazaiak. Előbb az 53. percben Ferraira öngóljával már 3-0-t mutatott az eredményjelző, amit aztán Vajda és Vutov találatai követtek. A hajrára fordulva igencsak megélénkült a találkozó, és a 71. percben Palincsár beadását követően Prosser fejelt a jobb alsóba, azonban a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

Hét perccel később már Vajda hazaadása után Szappanos rosszul vette le a labdát, ziccerben elhúzta a kapura törő Dimitrov lábát, ezért sárga lapot, az MTK pedig büntetőt kapott, amit Varga higgadtan a bal alsóba lőtt. Az utolsó percekben az MTK birtokolta többet a labdát, több helyzetet is kidolgozott – kiváltképp Prosser közel járt a gólszerzéshez – , de az eredmény nem változott.

NB I, 33. forduló

Mezőkövesd-MTK Budapest 5-1 (Jurina 17., Nagy D. 42., Ferreira 53. – öngól, Vajda 61., Vutov 64., ill. Varga R. 79 – 11-esből)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

Mezőkövesd: Szappanos – Farkas, Katanec, Szeles (Martic – a szünetben), Vajda – Karnitski, Besirovic – Nagy D. (Chrien 62.), Cseri (Kamenar 68.), Vutov (Bencze 68.) – Jurina (Diallo 86.)

MTK Budapest: Mijatovic – Ferreira, Nagy Zs., Perkovic (Palincsár 62.) – Alho (Ikenne-King 73.), Mezei (Cseke 62.), Dimitrov, Balázs (Varju 40.) – Varga R., Prosser, Vancsa (Miovski 62.)