NB I: Nem született döntés a szombati játéknap egyetlen mérkőzésén

Az egyaránt döntetlennel rajtoló DVSC és KTE lépett pályára a szombati játéknap egyetlen mérkőzésén.

I. félidő

Az első igazán nagy lehetőségig a huszadik percig kellett várni, ekkor Baráth Péter lőtt kapura 19-20 méterről, de ballábas lövésében nem volt nagy erő, így az nem volt veszélyes a kecskeméti kapura.

Negyed órával később a KTE is feltűnt a Loki kapuja előtt. Tóth Barna cselezett ki két debreceni védőt, majd lőtt kapura, ám 14 méteres lövését könnyű szerrel fogta Megyeri.

A félidő lefújása előtt még Dzsudzsák veszélyeztetett egy távoli szabadrúgásból. A kísérlet egy méterre suhant el a bal kapufa mellett, így gól nélküli döntetlennel vonultak be az öltözőbe a csapatok.

II. félidő

A fordulást követően azonnal helyzetbe kerültek a piros-fehérek. A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete Bárány előtt adódott, aki öt méterről, fordulásból a kapu mellé passzolta a labdát. A kimozduló Varga már verve volt, így a Loki támadója az üres kaput tévesztette el.

Bódi távoli lövését a levegőbe fejelte az egyik kecskeméti védő. A labdára Bárány csapott le a leggyorsabban, aki öt méterről fejelt kapura. A bólintást még nagy bravúrral hárított Varga, azonban a kipattanó is a támadó elé pattant vissza, aki pár méterről a kapuba passzolta a labdát, 1-0.

A 78. percben Szabó Levente lövését még kiütötte Megyeri, azonban a kipattanót összeszedte a támadó, akit aztán Deslandes buktatott a tizenhatoson belül. A büntetőt a sértett a jobb sarokba lőtte, 1-1.

A 87. percben Ferenczi lövése a kapufáról pattant ki, az ismétlést Bárány lőtte kapura, ám Zeke a gólvonalon blokkolni tudta a lövést. Néhány pillanattal később már a KTE volt akcióban, Szabó Levente 12 méteres lövése a bal kapufán csattant egy visszagurítás után.

A 90. perc után újfent a gólvonal elől mentettek a kecskemétiek, Baráth kísérletébe vetődött bele önfeláldozóan Szalai. Mindkét csapat két ponttal áll a második forduló után.