NB I: Volt játékosa okozta a Mezőkövesd vesztét Újpesten

A legutóbb Fehérváron diadalmaskodó Újpest csapata a Mezőkövesdet fogadta az NB I 22. fordulójának vasárnapi játéknapján.

I. Félidő

Az első húsz percben rendkívül aktív lila-fehérek előtt adódott a mérkőzés első igazán nagy lehetősége. Egy szögletet követő lecsorgó labdát Kuusk lőtt nem sokkal a bal alsó mellé.

A mérkőzés 35. percében a jobb oldalon vezetett pontos és tetszetős támadást az Újpest, aminek végén Pauljevic passzolta be a labdát az üresen érkező Zivzivadze elé, az ex-mezőkövesdi csatár pedig néhány méterről a kapuba segítette a labdát, 1-0.

Néhány perccel később Antonov tette próbára Tordait, körülbelül 25 méterről érkező szabadrúgását a vendégek kapusa magabiztosan fogta.

A félidő lefújása előtt Cseri egyenlített mezőkövesdi részről. A vendégek középpályása egy VAR-vizsgálatot követően befújt tizenegyest értékesített, miután higgadtan a kapu bal alsó sarkába gurította a megítélt büntetőt, 1-1.

II. Félidő

A fordulást követően újra átvette a vezetést az Újpest. Az 53. percben ismételten Zivzivadze volt akcióban. A georgiai támadó szépen hozta befelé a labdát a tizenhatoson belül, majd jobbal sebészi pontosággal a hosszú sarokba tekert, ezzel megszerezte saját maga és csapata második gólját, 2-1.

A 64. percben egy Croizet ellen megítélt tizenegyeshez Beridze állt oda, azonban lövésénél Tordai érezte az irányt és bravúrral hárította a próbálkozást.

A 77. percben újfent Zivzivadze került helyzetbe, miután szépen lefordult a védőjéről és jobbal kapura lőtt. Kísérlete azonban nem okozott gondot Tordainak.

A mérkőzés 85. percében a csereként pályára küldött Bjelos döntötte el a találkozót. A középpályás a mezőkövesdi védők gyűrűjében kapott labdát, amit egy átvétel után bal lábbal a kapu bal felső sarkába tekert, 3-1.

A találkozó utolsó percében még Ikenne-King távoli lövése a kapufán csattant, de az eredményen ez már nem változtatott.

Győzelmüknek köszönhetően a lila-fehérek elmozdultak a kiesőzónából, igaz, csak jobb gólarányuk miatt állnak a 10. helyen, a Gyirmót előtt. A Mezőkövesd maradt a hetedik pozícióban.

NB I 22. forduló

Újpest – Mezőkövesd 3-1 (Zivzivadze 35., 53., Bjelos, 85., ill. Cseri 45. – 11-esből)

Újpest: Banai – Pauljevic, Koutroumpis, Kuusk, Antonov – Croizet (Yahaya, 92.) , Csongvai, Onovo, Mitrovic (Bjelos, 79.), Beridze (Boumal, 89.) – Zivzivadze

(cserék: Pajovic, Kastrati, Boumal, Viana, Bjelos, Yahaya, Kádár, Kone)

Mezőkövesd: Tordai – Farkas, Bilali, Lukic, Vadnai – Besirovic (Ikenne-King, a szünetben), Karnitski, Cseri, Qaka (Granecny, 73.) – Drazic, (Vutov, 86.) Babati (Kis, a szünetben)

(cserék: Antal, Cseke, Pillár, Granecny, Ikenne-King, Katanec, Vutov, Kis)