NB II: A szünet után indult be a Diósgyőr-henger, Lipcseiék kétgólos hátrányból álltak fel – eredmények

Az NB II 13. fordulójából öt mérkőzést rendeztek 13 órai kezdettel.

A bajnoki címre pályázó Diósgyőr ezúttal az újonc Mosonmagyaróvár otthonába látogatott, ahol a gól nélküli első félidőt követően ismét a DVTK saját nevelésű játékosa, Jurek Gábor talált be Csirmaz passzát követően, majd Deák István öngóljával biztosította be a győzelmet Kuznyecov Szergej csapata.

A szintén élcsapatnak számító Gyirmót gyorsan vezetést szerzett a Soroksár ellen. A győriek aztán a 19. percben emberhátrányba kerültek, de így is növelni tudták előnyüket Medgyes Zoltán tizenegyesgólja révén. A fordulás után a Fradi keretéhez is tartozó Lisztes Krisztián szépített, majd a hazaiaktól Berki tizenegyest rontott, ez pedig később megbosszulta magát, a 94. minutumban ugyanis Halmai egyenlített.

Az idény egyik meglepetéscsapata, a Szentlőrinc a Haladást is két vállra fektette hazai pályán, így otthon továbbra is veretlenek a baranyaiak és a hatodik helyre léptek fel.

Merkantil Bank Liga NB II, 13. forduló:

Gyirmót FC Győr-Soroksár SC 2-2 (Vass 3., Medgyes 42. – 11-esből, ill. Lisztes 58., Halmai 94.)
Kiállítva: Rusák 19. – Gyirmót

Credobus Mosonmagyaróvár-Diósgyőri VTK 0-3 (Jurek 67., Deák 80. – öngól, Eppel 88.)
Budafoki MTE-Aqvital FC Csákvár 2-2 (Szűcs 78., Tischler 82., ill. Murka 47., Gazdag 79.)
Dorogi FC-ETO FC Győr 0-1 (Priskin 57.)
Szentlőrinc-Szombathelyi Haladás 2-0 (Rétyi 6. – 11-esből, Németh E. 69.)

később játsszák:
Szeged-Csanád Grosics Akadémia – HR-Rent Kozármisleny 15.00
MTK Budapest-BFC Siófok 17.00
Kolorcity Kazincbarcika SC-Tiszakécskei LC 17.00
Pécsi MFC-FC Ajka 17.00
Békéscsaba 1912 Előre-Nyíregyháza Spartacus FC 17.00

Elképesztő jelenetek az NB I-ben: Monizt kiállították, majd lehívta a csapatát a pályáról – állítólag ez áll a háttérben