NB II: kiütés az élmezőnybeli rangadón, a Vasas hatot rúgott a Győrnek

A magyar másodosztályú bajnokság (Merkantil Bank Liga) vasárnapi mérkőzései után hétfőn rendezték meg a forduló élmezőnybeli rangadóját a Vasas és az ETO FC Győr között…

A másodosztály élmezőnybeli rangadóján az üldöző Vasas kiütéses, 6-0-s győzelmet aratott a forduló előtti listavezető ETO FC Győr felett az Illovszky Stadionban. A találkozó kiegyenlített küzdelemben kezdődött, majd az első játékrész derekánál a hazaiak büntetőhöz jutottak, de Radó lövését Ruisz hárította. Az angyalföldiek néhány perccel később megszerezték a vezetést, egy szöglet után Baráth Botond fejjel volt eredményes. A vendégek igyekeztek váltani, de a szünet előtt csak egy érvénytelen gólig jutottak Skvarka révén, majd az első félidő ráadásában Novothny Soma növelte a Vasas előnyét. A második játékrész elején Novothny Soma újabb találatával már 3-0 volt az eredmény, ezzel végképp eldőlni látszott a mérkőzés. Az ETO igyekezett támadásokat vezetni, de a komolyabb lehetőségek rendre a házigazda előtt adódtak, akik többször is növelhették volna az előnyüket. Az utolsó húsz percen belülre érve Tóth Milán volt eredményes, majd egy szép akció végén Berecz Zsombor az ötödik hazai gólt is bevitte. A végeredményt a 90. percben a csereként beállót korábbi válogatott támadó, Holender Filip gólja állította be.

Az ETO mindössze a harmadik vereségét szenvedte el az idényben, de ezzel kétpontos hátrányba került a fordulóban élre álló Nyíregyháza-Spartacus csapatával szemben, a Vasas pedig négy pontra megközelítette a rábapartiakat a harmadik helyen.

Vasas – ETO FC Győr 6-0 (2-0)
Gólszerzők: Baráth B. (26.), Novothny (45+2., 51.), Tóth M. (72.), Berecz (79.), Holender (90.), ill.