Négy magyar együttes várja a sorsolást a női nemzetközi kézilabda kupákban

Hand_Ball.jpgA kézilabdázó hölgyek hétvégi nemzetközi kupaküzdelmei után továbbra is állva maradt több magyar gárda.

A Bajnokok Ligájában a Győr már korábban bejutott a legjobb nyolc közé.
Róth Kálmán együttese a B-csoport 6. fordulójában egy gyakorlatilag már tét nélküli mérkőzésen hazai pályán 39-28-ra verte a Lada Togliattit. A csoportot az orosz csapat nyerte meg, a győriek másodikként jutottak a legjobb nyolc közé.

Az EHF kupában a két gólos franciaországi vereség után hazai környezetben ledolgozta hátrányát, s továbbjutott a DVSC együttese 43-42 gólkülönbséggel . Szintén az EHF kupában a Dunaferr a visszavágón idegenben is legyőzte a Kiskunhalast, így Kovács Péter együttese kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé. Az első mérkőzésen 11 gólos előnyt szerzett magának a Dunaferr hazai pályán, így a továbbjutás lényegében már akkor eldőlt.

Bravúros győzelemmel kiharcolta a BL-csoportkör 3. helyét az FTC. A dán Slagelse 3500 néző előtt fogadták a magyarokat. A hazaiaknak már biztos volt a továbbjutás, így számukra nem volt tétje az összecsapásnak.  Az FTC megragadta az utolsó lehetőséget és egy góllal legyőzte ellenfelét. Az osztrák Hypo Niederösterreich – mivel már biztos volt első helye – nem erőltette meg magát a macedón Kometal Szkopje otthonában, így a Ferencváros csak akkor érhette el a KEK-negyeddöntő érő harmadik helyet, ha nyer a Slagelse ellen. Ez sikerült és így Németh András együttese is állva maradt, igaz nem a BL-ben, hanem a KEK küzdelmeiben.