Négygólos vereség az amerikaiaktól – A bronzéremért játszik női válogatottunk az olimpián

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 13.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Nem sikerült a bravúr női válogatottunknak, hiszen négy góllal kikapott az amerikaiaktól az olmpiai elődöntőjében. A csapat a bronzéremért játszik az oroszok ellen.

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 13. Bujka Barbara (b) és az amerikai Melissa Seidemann a riói nyári olimpia nõi vízilabdatornáján a B csoport harmadik fordulójában játszott Magyarország - Egyesült Államok mérkõzésen a Rio de Janeiró-i Maria Lenk Uszodában 2016. augusztus 13-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

Az első negyedben pariban voltunk ellenfelünkkel. Sőt, vezettünk is 2-1-re Kisteleki emberelőnyös góljával. Ezek után Seidemann és Steffen érkezett és már az amerikaiaknál volt az előny, 3-2. A második negyedben gazdagon kapta a fórokat a címvédő, és élt is vele, Musselman góljával már 7-3 volt oda. A hajrában sikerült faragni, de a hátrány így is nagynak tűnt, 8-5-öt mutatott az eredmnyjelző a negyed végén.

A fordulás után kétgólra feljöttünk, Keszthelyi bombázott a kapuba, de ezek után sem működött a védekezésünk, az amerikaiak ezt a nyolc percet is megnyerték és már négygólos volt a hátrányunk, 12-8. Az utolsó negyedben nem sikerült faragni a különbségen, így 10-14-es vereséget szenvedett a magyar válogatott és a bronzéremért játszhat Oroszországgal.

Rio, olimpia (elődöntő)

Egyesült Államok-Magyarország 14-10 (3-2, 5-3, 4-3, 2-2)
——————————————————–
Olimpiai Uszoda, 3500 néző, v.: Flahive (ausztrál), Sztavridisz (görög)
gólszerzők: Steffens 4, Musselman, Neushul 2-2, Fischer M., Seidemann, Fattal, Mathewson, Gilchrist, Craig 1-1, illetve Keszthelyi 4, Bujka, Kisteleki 2-2, Garda, Czigány 1-1

– a csapatok bemutatása zajlik

– az amerikaiakkal egyszer már játszottunk a riói olimpián, akkor 6-11-es eredmény született.