Nehezen győzött a Rebels, a Wolverines nyeretlen maradt

Már csak két veretlen csapat maradt a TD Store Divízió II-ben.

Az elmúlt hétvégén a győztes csapatoknak egyértelműen nem volt könnyű dolguk. Mind a Boda Troopers, a Dunakeszi Rangers, a Rebels Oldboys és az Eger Heroes is megszenvedett a győzelemért.

A Katonák második győzelmükre pályáztak, amire minden esélyük megvolt a nyeretlen Wolverines ellen. Jól is kezdte a Troopers a hazai találkozót, hiszen Baranyai Péter touchdownjával megszerezték a vezetést. Ezután a vendégek felvették a kesztyűt és az első félidőben nem engedtek további pontokat, maradt a 6-0-s vezetés a hazaiaknak.32293882_591464287906734_4574415941500141568_o

A harmadik negyedben sikerült tovább növelnie előnyét a Troopers-nek, Bogdán Ottó szerzett touchdownt. Ám a Wolverines válaszolt és visszajött a meccsbe Svecz Zoltán elkapásával. Ez azonban kozmetikázásra volt elég, a Katonák történetükben másodjára nyertek, és 14-6-os sikerükkel megörvendeztették a hazai publikumot is.

Grafika: Hungarian Football

Boda Troopers-Wolverines 14-6 (6-0, 0-0, 8-6, 0-0)
Pontszerzők: Baranyai Péter, Bogdán Ottó 1-1 TD, Bogdán Ottó 1 PAT, illetve Svecz Zoltán 1 TD.

A Dunakeszi Rangers mindenképp javítani szeretett volna, és ezt a Miskolc Steelers 2 otthonában akarta megtenni. Az első félidőben még kiegyenlített csatát vívott egymással a két együttes, így 0-0 volt a szünetben.32243721_591462681240228_3527421417178005504_o

A harmadik negyedben azonban már pontokat is láthattak a Rendészeti Szakközépiskola pályájára kilátogatók. Fenyő András elkapásával szerezték meg a vezetést a Duna-partiak. Erre a hazaiaknak volt válaszuk, Krajnyák Patrik fűzte át magát a falon és több védő között, úgy ért el az end zone-ig. Az egyenlítés sikerült, de később a Rangers ismét vezetéshez jutott, a defense-nek hála: Nagy Mátyás és Szilágyi Sándor közösen szerelték az Acélosok irányítóját a végzónában. Végül az utolsó negyedben dőlt el a találkozó Fekete Attila touchdownjával és Kinisch Péter extrájával. 15-6-ra nyert tehát a Dunakeszi, amellyel meglett második győzelme is a bajnokságban.

Miskolc Steelers 2-Dunakeszi Rangers 6-15 (0-0, 0-0, 6-8, 0-7)
Pontszerzők: Fenyő András, Fekete Attila 1-1 TD, Nagy Mátyás és Szilágyi Sándor 1 S, Kinisch Péter 1 XP, illetve Krajnyák Patrik 1 TD.

Két veretlen csapat csapott össze vasárnap Budapesten. Ugyan a Rebels Oldboys számított esélyesebbnek hazai pályán, de a Dabas Sparks is eddig remek formát mutatott az alapszakaszban. A mérkőzésen a Szikrák kezdtek jobban, Bíró Krisztián field goalja adott előnyt, de a Lázadók azonnal válaszoltak Lesi Péter futásával és Szentirmai Zoltán extrájával. Az adok-kapok folytatódott a második játékrészben, Bíró 48 yardos elkapásával ismét a vendégek vezettek. A félidei szünethez közeledve viszont újfent a hazaiak szereztek pontokat, Farkas Zoltán elkapása újabb touchdownt hozott a Rebels-nek. Ezzel 14-10-es hazai fórral mehettek a csapatok a pihenőre.Rebels_Sparks_20180513162458_e

A harmadik negyedben meglógott a fővárosi együttes. Kis Richárd elkapásával és Bak Csaba futásával eldőlni látszott a találkozó. Az utolsó játékrészben viszont visszatámadott a Sparks Strupka András először Csókás Leventének, majd Kis-Prumik Attilának adott TD-passzt, Kis-Prumik egyébként egy kétpontost is szerzett Csókás hatpontosánál. A Dabas a végén hosszabbításra is menthette volna az összecsapást, de Bíró 40 yardos mezőnygólja sikertelen volt, így 28-25-re nyertek a Lázadók.Rebels_Sparks_20180513154916_b

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

Rebels Oldboys-Dabas Sparks 28-25 (7-3, 7-7, 14-0, 0-15)
Pontszerzők: Lesi Péter, Farkas Zoltán, Kis Richárd, Bak Csaba 1-1 TD, Szentirmai Zoltán 4 XP, illetve Bíró Krisztián, Csókás Levente, Kis-Prumik Attila 1-1 TD, Bíró Krisztián 1 FG, Kis-Prumik Attila 1 PAT, Bíró Krisztián 2 XP.

Az Eger Heroes győzelme volt talán a legmagabiztosabb az elmúlt hétvégén. Bár az első negyedben a hazai pályán játszó Hősöknek is kellett egy kis idő, hogy belerázódjanak a meccsbe. Az előnyt a vendéglátók szerezték meg, miután a Budapest Wolves 2 centere rosszul adta fel a labdát az irányítónak, aki nem tudta megszelídíteni a játékszert. A malacbőr pedig az end zone-on keresztül távozott a játéktérről: safety. Ezután az offense is feltette az első pontokat az eredményjelzőre Boján Sándor 40 yardos futásának köszönhetően. Jokhel Erhard extrája is pontos volt. A következő játékrészben növelték előnyüket a hazaiak, ezúttal Vakarcs Gergő egy 80 yardos futással szállította az újabb hatpontost. 16-0 a félidei szünetben.32453147_1977028948998727_9215293224845836288_o

A harmadik játékrészben újabb touchdownnal gazdagította pontjainak számát a Heroes, mégpedig az irányító, Bíró Tibornak köszönhetően. Ébredezni kezdett a Wolves 2 is, hiszen volt válaszuk erre a pontszerzésre, Varga Tamás váltotta hat pontra Horváth Bendegúz átadását. Próbáltak zárkózni a fővárosiak, de végül Vakarcs döntötte el a mérkőzést újabb szenzációs, ezúttal 40 yardos megiramodásával. Jokhel pedig belőtte az extrát, és beállította a 29-6-os végeredményt.32458495_1977028758998746_4369970443034034176_o

Fotók: atiboyphoto

Eger Heroes-Budapest Wolves 2 29-6 (9-0, 7-0, 6-6, 7-0)
Pontszerzők: Vakarcs Gergő 2 TD, Boján Sándor, Bíró Tibor 1-1 TD, Wolves 2 1 S, Jokhel Erhard 3 XP, illetve Varga Tamás 1 TD.TD Store Divízió II logó