Nehezen indult, de hozta a meccsét Ferencváros is

A másik magyar csapatnak is elkezdődtek a küzdelmei az Euro Kupában. A Varga Zsolt által irányított Ferencváros ellenfele a horvát Jadran Split volt. A mérkőzés eleje kiegyenlített küzdelmekben bővelkedett, de a hajrát jobban bírták a zöld-fehérek.

meccsFotó: vizipolo.hu

I. negyed:

A második percben magához vette a kezdeményezést a Ferencváros, Pohl Zoltán révén megszerezték a vezetést. Egy perccel később Toni Santini egalizált. A negyedik percben Hrvoje Koljanin góljával megfordította az állást a Split, 1-2 a horvátoknak. A hetedik percben Marko Cuk gondolt egyet és távolról elengedett egy bombát. Lövése beakadt, egyenlített a Fradi. Az utolsó percben Andro Franicevic lövése köt ki a kapuban, ezzel 3-2 arányban megint a Splitnél az előny.

II. negyed:

Egy Nyéki Balázs kapufával indult a második negyed, kicsivel Marko Cuknak már nagyobb szerencséje volt, 3-3. A játékrész hetedik percében Boris Pavlovic juttatta újra előnyhöz a Splitet. Dőry Farkas emberelőnyben egalizált, 4-4 az állás. Az utolsó percben Nyéki Balázs góljával újra előny a Ferencvárosnál, 5-4-es állással mentek a csapatok a félidőre.

III. negyed:

Harmadik alkalommal is a horvátok hozták el a labdát a ráúszásnál. Vogel Simon egy gyors kontrát követően 6-4-re növelte a Fradi előnyt. Egy perccel később jött a válasz, Bruno Vranjes is betalált, majd emberelőnyben Luka Vukic is eredményes volt, ezzel 6-6.  Nyéki Balázs góljával 7-6-ra ismét a Ferencvárosnál az előny. A játékrész utolsó percében Tóth Márton volt eredményes, 8-6 a negyed vége.

IV. negyed:

Az utolsó játékrész ráúszását a Fradi nyerte, Marko Avramovic góljával már 9-6 arányban vezettek a zöld-fehérek. Marnitz Gergő is eredményes, négy góllal elhúzott a Varga Zsolt együttese. Egy akcióból a horvátok is betaláltak, 10-7. Pohl Zoltán egy centerezés után megszerezte újabb gólját, majd a túloldalon Luka Vukic volt eredményes, 11-8. Mint később kiderült ez maradt a végeredmény is.