Nehezen múlik a kupabánat Újvárosban

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Dunaújváros női pólósai 12:11-re nyertek az FTC otthonában a bajnokság 10. fordulójában. A mérkőzés után Mihók Attilával, az újvárosiak mesterével beszélgettem.

– A szakemberek szerint Önök voltak a mérkőzés abszolút esélyesei. De azért nagy küzdelem folyt a vízben.

M.A.: Nem gondolom, hogy esélyesebbek lettünk volna. A Fradi kezdősora erősebb, mint a mienk, ezért különösen is örülök is annak, hogy egy nagyon nehéz sorozatot győzelemmel zártunk.

– Mennyire tudták magukat túltenni a Magyar Kupa döntőjében elszenvedett vereségen?

M.A.: Természetesen nagyon nehezen, igazából még nem is sikerült teljesen, hiszen nagyon kevésen múlt, hogy nem mi örülhettünk a végén. Az viszont egyáltalán nem véletlen, hogy az UVSE a Fradival és velünk szemben is megnyerte az idegek csatáját. Sokkal tapasztaltabb játékosaik vannak, mint az FTC-nek és a Dunaújvárosnak.

– A kilencvenes évek végén és a 2000-es évek elején Dunaújváros igazi sportfellegvárnak számított: a Dunaferr női kézilabdázói 1999-ben elhódították a Bajnokok Ligáját, a férfi csapat is volt bajnok. A  jégkorongozók sorra nyerték a bajnoki címeket, 2000-ben pedig a labdarúgók is aranyérmet szereztek az NB I-ben. Most viszont egyértelműen a pólós lányok jelentik a minőségi sportot a városban.

M.A.: A kézis lányok most is eredményesek, tavaly megnyerték az EHF Kupát. Azért mi is többször letettük már  korábban is a névjegyünket itthon és az európai porondon egyaránt. Nyolcszor nyertük meg a bajnokságot, hatszor a Magyar Kupát. A Bajnokcsapatok Európa Kupájában és a Kupagyőztesek Európa kupájában egyszer-egyszer, a LEN Kupában pedig kétszer végeztünk a második helyen. Egyébként nehéz összehasonlítani a különböző sportágakat, illetve sikereket. Az biztos, hogy mivel a legutóbbi néhány hétben hétszer került képernyőre a csapat, országos ismertségre tett szert.

Takács Gábor – Fotó: UtánpótlásSport