Nehézkes kezdés után magabiztos siker

Az Eagles nyerte a fővárosi derbit a FEZEN Divízió I-ben.

Két budapesti együttes összecsapása mindig különleges és parázs hangulatú szokott lenni. A jó szurkolói hangulat a Cowbells 2-Eagles összecsapáson is megvolt, csak a szoros eredmény maradt el.

Az első félidőben még kiélezett csatát vívott egymással a két együttes. A Kolomposok ráadásul blokkoltak az első negyedben egy mezőnygól kísérletet. A következő játékrészben viszont a Cowbells 2 már nem tudott nagy ellenállást kifejteni. Mészáros Márton futott touchdownjával szerezték meg a Sasok a vezetést. Ezt követően Mészáros ismét mattolni tudta a hazaiak védelmét. Ezúttal Osvald Ádám irányító segítségével, aki megtalálta az end zone-ban a sokoldalú támadójátékost. 14-0-s vendégelőnnyel mehettek a szünetre a csapatok.

Mészáros Márton (labdával) ismét parádés teljesítményt nyújtott

A harmadik negyedben a Kolomposok védelme nagy kihívást jelentett az Eagles-nek. Ennek ellenére a Sasok újabb pontokat tettek fel az eredményjelzőre. Ezúttal Balás Ede a csapat cornerbackje lett figyelmes egy átadásra, leszedte a levegőből a labdát és az end zone-ig visszahordta. Az utolsó játékrészben a vendégek végleg eldöntötték a találkozót. Beretka József egy mezőnygólt értékesített, majd az együttes fiatal tehetsége, Magyari Vajk futotta meg az utolsó touchdownt a mérkőzésen. Pintér Patrik pedig beállította a végeredményt, 31-0-ra győzött az Eagles.

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

Budapest Cowbells 2-Budapest Eagles 0-31 (0-0, 0-14, 0-7, 0-10)
Pontszerzők: Mészáros Márton 2 TD, Balás Ede, Magyari Vajk 1-1 TD, Beretka József 1 FG, Pintér Patrik 4 XP.

Sergio Varela, a Budapest Cowbells 2 vezetőedzője: Nehéz mérkőzésre számítottunk. Az is volt. A védelmünk jó munkát végzett és az Eagles több támadásait is megállította. Többször 4. és goalnál parancsoltunk megálljt az ellenfél támadósornak. A hibákat és az interceptionöket, amiket pontokra váltottak, azokat magunknak köszönhetjük. Nagyon nehéz a srácokat tűzben tartani, ha nem szereznek pontokat. Még mindig sokat kell dolgoznunk, de most négy hétig nem lesz meccsünk. Remélem, ez idő alatt felépülnek a sérültjeink.

Boda Gábor, a Budapest Eagles vezetőedzője: Erős védelme van a Cowbells 2-nek, ezt a meccsen is bizonyítatta. A csapat első félidei teljesítményével nem vagyok elégedett. A srácoknak nagyon fontos, hogy megszerezzék a vezetést, mert az ad nekik egy kellő önbizalmat. Ezen jó lenne hamar túlesni, hogy könnyebb legyen egy mérkőzés számunkra.fezen_DIV_I_transparent-1