Nem bírt az OSC a Bresciával

Budapest, 2016. október 2.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Izgalmas, szoros mérkőzésen döntetlen született az OSC és a Brescia mérkőzésen a Bajnokok Ligája 4. fordulójában.

Budapest, 2016. október 2. A hannoveri Darko Brguljan (b) és Drasko Brguljan, az OSC-Újbuda játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája selejtezõje elsõ körében játszott A-Híd OSC-Újbuda - Waspo Hannover mérkõzésen a budapesti Nyéki Imre Uszodában 2016. október 2-án. A magyar csapat 12-11-re gyõzött, így százszázalékos teljesítménnyel csoportelsõként jutott tovább. MTI Fotó: Illyés Tibor

(MTI Fotó: Illyés Tibor)

Igazi hatpontos mérkőzést rendeztek a Nyéki Imre uszodában. Egy győzelemmel nagy lépést tehetett volna bármely csapat a továbbjutás felé.

Jól kezdődött a mérkőzés. Zalánki majd Salamon góljával már 2-0-ra elhúzott az OSC. A kétgólos különbséget megtartotta a magyar együttes a negyed végéig, Bátori találatával már volt 4-1 is, mikor Paskovics széípített, 4-2. A második nyolc percben nem esett gól, egy kiállítás volt ebben az etapban, Kovács Gergőt küldték ki a medencéből, de az olaszok nem tudták kihasználni fórjukat.

A harmadik negyedben Bertoli révén kapaszkodtak a taljánok, de Nagy ismét visszaállította a közte kettőt. A hajrá azonban nem a magyar csapat szája íze szerint alakult, Presciutti majd Rangyelovics góljával már egyenlített a Brescia, 5-5. A záróakkord jól kezdődött Salamon lövése talált utat a hosszúba, majd Paskovics egalizált. A hajrában ismét az olaszok szereztek vezetést, de Bátori sistergős bombájával kialakult a 7-7-es végeredmény.

A két csapatnak ez volt a harmadik döntetlenje zsinórban egymás ellen.

Bajnokok Ligája, főtábla, 4. játéknapján:

A-Híd OSC-Újbuda – AN Brescia 7-7 (4-2, 0-0, 1-3, 2-2)
Gólszerzők.: Salamon 3, Bátori 2, Nagy Á. 1, Zalánki 1, ill. Randjelovics 2, Paskovics 2, N. Presciutti 1, Bertoli 1, C. Presciutti 1