Nem bírtak egymással

Honved.jpgA Budapest Honvéd hazai pályán játszott 1-1-es döntetlent a DVTK ellen a Borsodi Liga 29. fordulójában. A nem igazán eseménydús összecsapáson Bogdanovic első félidőben szerzett találatát a szünet után Sipeki távoli bombával egyenlítette ki, így egy ponttal gazdagodott mindkét együttes.

Borsodi Liga, 29. forduló
Budapest Honvéd – Diósgyőri VTK 1-1 (1-0)
Bozsik-stadion, 3000 néző
Vezette: Szabó S. (Albert I., Medovarszki J.)
Honvéd: Tomic – Schindler, Pomper, Szmiljanic, Vincze Z. (László A., 48.) – Dobos, Benjamin (Genito, 58.), Szabó T., Ivancsics (Koós, 73.) – Hercegfalvi, Bogdanovic
DVTK: Szalma (Dénes Zs., 75.) – Farkas V., Rubint, Katona, Sadjo – Sipeki, Vitelki, Foxi, Binder (Halgas, 46., Rebecsák, 68.) – Simon A., Douva
Gól: Bogdanovic (12.), illetve Sipeki (53.)
Sárga lap: Szmiljanic (71.), illetve Halgas (54.), Farkas V. (86.)

12. perc: Vezetést szerzett a Honvéd! Hercegfalvi indította nagyszerű labdával Bogdanovicot, aki 10 méterről kilőtte a jobb alsót (1-0).

28. perc: Dobos távoli bombáját Szalma nagy bravúrral ütötte szögletre.

41. perc: Szabó Tibor indította jó labdával Hercegfalvit, a csatár azonban miután elvitte a kapus mellett a labdát az oldalhálóba lőtt.

53. perc: Egyenlített a Diósgyőr! Sipeki 30 méterről lövésre szánta magát, a labda pedig a bal felső sarokba vágódott (1-1).

63. perc: Hercegfalvi közeli lövését védte szépen Szalma.

80. perc: Sipeki 18 méteres szabadrúgása a felső lécről Foxi elé került, aki a hálóba lőtt, de a játékvezető les miatt nem adta meg a találatot.

91. perc: Genito adott jó labdát Bogdanovicnak, a csereként beállt diósgyőri kapus azonban menteni tudott a hazai csatár elől.

A gyorsan megszerzett hazai találat kicsit kényelmessé tette a Honvéd játékosait, akik ugyan az utolsó percekben megduplázhatták volna előnyüket, de mivel nem tudtak élni a lehetőséggel, egygólos vezetéssel zárták az első félidőt.

A folytatásban leginkább a vendégek Sipeki távoli lövésével gyorsan kiegyenlítettek, majd a hajrában még kapufát is lőttek, ennek ellenére újabb gól már nem esett, így döntetlennel fejeződött be a találkozó.