Nem termett babér a fővárosiaknak a HFL szezonnyitóján

A Wolves és a Cowbells is idegenben szenvedett vereséget a Ratio Media HFL-ben.

Izgalmas meccsekkel kezdődött az idény az elitligában. A Budapest Wolves győzelmi esélyekkel utazott Dunaújvárosba. A Gorillák azonban méltó ellenfélnek bizonyultak. Sőt!

Tanács Pál (96) 3-szor sackelte Bencsics Márkot (3) a meccsen

Az első félidőt egyértelműen a DAK Acél Dunaújváros Gorillaz uralta. Mészáros Márton le is tette névjegyét az elején egy 70 yardos elkapott touchdownnal. A hazaiak kemény védelme nagyon megkeserítette a Farkasok válogatott irányítójának, Bencsics Márknak az életét. Folyamatos nyomás alatt játszott és az első negyedben az end zone-on belül is szerelték. A fővárosiak erejéből csak egy field goalra tellett a második játékrészben. Viszont a Duna-partiak még egy Bachraty Kornél TD-t és egy Beretka field goalt is szereztek. A szünetben 19-3 volt.

Lamarco Crawford (6) szépen mutatkozott be a HFL-ben

A Wolves mindent megtett azért, hogy a maga javára fordítsa az állást, de két újabb Baksa Ferenc mezőnygól ehhez nem volt elég. A Gorilláknál viszont beköszönt az új import Lamarco Crawford is. Ezzel a vendégek egyre nehezebb helyzetbe kerültek. Az utolsó játékrészre már összekapták magukat a Farkasok. Lenner Péter révén megszerezték első TD-jüket a meccsen, de Crawfordnak erre is volt válasza, 45 yardot tett meg az end zone-ig a labdával. Az adok-kapok játékot Elek Ádám folytatta, aki Bencsicstől kapott hatpontost érő átadást. Ugyan Lenner ezután még értékesített egy kétpontost, de ez sem segített a hatszoros bajnokon. A végén Hegedüs Dániel egy 4 yardos futott touchdownnal, majd Beretka egy extrával beállította a 41-23-as végeredményt. Viszont a Farkasoknak egy másik nagy veszteségük is volt az összecsapáson, mégpedig Danku Dávid, aki sérülés miatt hosszabb időre ki fog esni.

Fotók: Kárpáti Gábor

DAK ACÉL Dunaújváros Gorillaz-Budapest Wolves 41-23 (9-0, 10-3, 7-6, 15-14)
Pontszerzők: Lamarco Crawford 2 TD, Mészáros Márton, Bachrathy Kornél, Hegedüs Dániel 1-1 TD, Gyorgyán Sándor 1 S, Mészáros Márton 1 PAT, Beretka József 1 FG és 4 XP, illetve Lenner Péter, Elek Ádám 1-1 TD, Lenner Péter 1 PAT, Baksa Ferenc 3 FG.

Bachrathy Kornél, a DAK ACÉL Dunaújváros Gorillaz elnöke: Domináltuk a meccset, védelemben, offense-ben és speciális egységeknél is alig hibáztunk. Megérdemelten nyertünk. Igazából nem tudnám megmondani, mikor játszottunk utoljára ennyire jól, nagyon boldogok vagyunk. Most már elhihetjük, hogy itt a helyünk, és aligha elégszünk meg egy győzelemmel, megyünk tovább és próbálunk fejlődni.

Kovács István, a Budapest Wolves vezetőedzője: A Gorillaz sokkal hatékonyabban hajtotta végre a stratégiáját. A támadásunk az első félidőben egyáltalán nem találta a ritmust és a red zone játékunk a második félidőben sem volt jó. A védelmünkben szükség lesz néhány változtatásra.

A Budapest Cowbells visszavágásra készült Felsőzsolcán. A Miskolc Steelers ugyanis a tavalyi döntőben pont a Kolomposokat verte meg.

Czirók Márton (labdával) volt a Cowbells legjobbja

A találkozó a vártaknak megfelelően kezdődött. Nagyon kiélezett harc folyt a pályán, az első negyedben még nem szereztek pontokat a csapatok. A csendet a második játékrészben A.J. Benson törte meg, aki Vasyl Yordan átadást váltotta pontokra. A fővárosiak viszont azonnal válaszolni tudtak. Ezúttal Czirók Márton adogatott, aki meg is dobta első TD-passzát a szezonban Kántor Bálintnak. Ezzel és Szentirmai Zoltán egypontosával egalizáltak a vendégek, de a félidő vége előtt Eaton Demetrius Lamar egy 2 yardos futással újra megszerezte a vezetést. Így 14-7-es hazai előnnyel mehettek pihenőre a csapatok.

Vasly Yordannel (9) nem tudtak mit kezdeni a Cowbells védők

A második félidőben beindult viszont a pontgyártás. Czirók futásával, majd Szentirmai extrájával egalizált a Cowbells. A folytatásban viszont Vasyl Yordan parádés teljesítményére nem volt válaszuk a vendégeknek. Az Acélosok irányítója a második félidőben két újabb TD passzt osztott ki, egyet A.J. Bensonnak, és még egyet Troy Rice-nak. Viszont Yordan maga is feliratkozott az eredményjelzőre egy irányítófutással. Szorosan indult az összecsapás, de a címvédő a második félidőben kihasználta a fővárosiak sárga zászlós hibáit és magabiztosan nyerte a találkozót.

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

Miskolc Steelers-Budapest Cowbells 36-14 (0-0, 14-7, 9-7, 13-0)
Pontszerzők: A.J. Benson 2 TD, Eaton Demetrius Lamar, Vasyl Yordan, Troy Rice 1-1 TD, Jónás Máté 1 FG és 3 XP, illetve Kántor Bálint, Czirók Márton 1-1 TD, Szentirmai Zoltán 2 XP.

Eaton Demetrius Lamar, a Miskolc Steelers vezetőedzője: Tavalyról tudtuk, hogy nagyon erős passzjátéka van a Cowbells-nek, ennek levédekezése nagyon fontos volt. Emellett a kemény, fizikális futásokra is oda kellett figyelnünk. Ezeket sikerült megállítanunk, ami a fegyelmezettségünknek köszönhető. Nagyon fontos az első győzelem megszerzése, hiszen a srácok itt láthatják, hogy elkezdett beérni a téli felkészülés alatt végzett munka. Viszont ilyenkor jó, ha látom a hibákat is, mert akkor a srácokkal együtt elkezdhetünk dolgozni ezeknek a kijavításán.

Karim Trabelsi, a Budapest Cowbells vezetőedzője: Rengeteg sárga zászlós büntetéseket kaptunk a kulcspillanatokban. Ez egy nagyon megnehezítette a srácok dolgát, illetve az ellenfél védelmének adott egy lelki pluszt. Emellett, nem játszottunk túl okosan néha. A védekezésünk viszont nem volt rossz. Viszont ha az ellenfél elkapója remek napot fog ki, akkor legyenek bármennyire jók a defense játékosaink ők is nehezen tudják hatástalanítani őket. A CEFL-re egy szintet lépni kell, de mi szeretünk szerb csapatok ellen játszani. Szerintem képesek leszünk megnehezíteni a Vukovi dolgát.ration_media_HFL_white_transp