Magabiztosan verte női válogatottunk a franciákat a világligában, a siker szuperdöntőt érhet.

Budapest, 2017. február 21. A magyar Gurisatti Gréta (b) és a francia Audey Daule a nõi vízilabda világliga 4. fordulóban játszott Magyarország - Franciaország mérkõzésen a margitszigeti Hajós Alfréd Spotuszodában 2017. február 21-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

(MTI Fotó: Koszticsák Szilárd)

Telt ház és jó hangulat fogadta a mieinket a mérkőzésen.

A csapat pedig rögtön az elején meghálálta ezt a szívélyes fogadtatást, hiszen már az első támadásból megszereztük a vezetést és az első negyedben biztosan uraltuk a meccset, 4-1. A második negyedben Csabai pimasz góljával már 5-1 volt az állás. Ezek után Szilágyi úszott meg, aki kegyetlenül vágta be a hatodik találatunkat, fél percre rá pedig Gurisatti is megszerezte a sajátját. A nagyszünetben 9-1 állt az eredményjelzőn. A fordulás után sem vett vissza a magyar válogatott, Szilágyi már a negyed közepe előtt beállította a közte tizet. Az utolsó negyed előtt pedig az előny 12-1-re kúszott. A záróakkordban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 15-4 lett a mérkőzés vége.

A győzelem azt jelenti, hogy a magyar válogatott a két európai selejtezőcsoport legjobb másodikjaként végezhet és már szinte biztosan ott van a nyári – június 6. és 11. közötti – kínai Szuperdöntőben.

Női világliga:

Magyarország – Franciaország 15-4 (4-1, 5-0, 4-0, 2-3)

Magyarország: Kasó – Szilágyi D. 4, Szücs G., Somhegyi 1, Gurisatti 3, Menczinger K. 2, Garda. Csere: Czigány D., Horváth B. 2, Parkes, Máté Zs. 1, Csabai 2, Doroszlai (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Franciaország: Chabrier – Millot, Cesca, Guillet 1, Valverde, Daule, C. Clerc 1. Csere: A. Sacre 1, Mahieu, Barbieux, Battu, Jaskova 1. Szövetségi kapitány: Florian Bruzzo