Nemcsakfoci: Megvan a bajnok – hazai pályán ütötték ki a kosárbajnokság esélyesét

Az ötödik, mindent eldöntő csatát 10-5-tel kezdte a Falco, csakhogy a hazaiak Angelo Warner vezérletével egy 14-0-s rohammal fordítottak. A folytatásban egyik fél sem tudott meglépni ellenfelétől, percekig 22-22 állt az eredményjelzőn, a nagyszünetben 29-29 volt az állás.

Fordulás után a válogatott Benke Szilárd és a mérkőzés legjobbjává előlépő Váradi Benedek révén 26-13-as negyeddel rukkolt elő a vasi csapat. A zárószakaszban 18 pontra nőtt a különbség, ezzel gyakorlatilag eldőlt a meccs és az aranyérem sorsa is.

A Magyar Kupában aranyérmes Szombathely 2008 és 2019 után harmadszor hódította el a bajnoki serleget. (MTI)