Németh, Bobál: nem először

Tíz csapat szavazott bizalmat fiataljainak az NB I 11. fordulójában, csupán a Videoton és az Újpest nélkülözte őket. A játéknap két legjobbjának nevét már nem először emeljük ki: Németh Márió és Bobál Dávid is rendszeresen nyújt kiemelkedőt.

Nagy-Pál Tamás Ahogy azt olvasóink már megszokhatták, a bajnokság 11. fordulójából is összegyűjtöttük azokat az 1995. január elseje után született játékosokat, akik bizalmat kaptak. Összesen 1157 percet játszottak, ami az eddigi statisztikák alapján átlagosnak mondható. A veretlenül listavezető Ferencváros a Budapest Honvédot fogadta (2-1), Nagy Ádámmal (20) a soraiban, aki – ahogy azt már megszokhattuk tőle – megbízható teljesítményt nyújtott és ismét bizonyította, hogy a jövő embere lehet a zöldek csapatában, ha kicsit az előrejátékban is fejlődik.

Bobál Dávid

Bobál Dávid megoldotta a feladatát Böde Dániel ellen  •  Forrás: honvedfc.hu

A másik oldalon Gazdag Dániel (19) először volt kezdő a szezonban, meglepetésre számára szokatlan pozícióban, a középpálya szélén helyezkedett el. Átlag feletti teljesítményt nyújtott a mérkőzés elején, kétszer is ziccerbe került, viszont a zöld-fehérek egyenlítő gólja előtt eladta a labdát, ami mintha rányomta volna a bélyegét a játékára a folytatásban. A szezon eddigi összes mérkőzését végigjátszó Bobál Dávid (20) sem volt megilletődve, tökéletesen levette a pályáról Böde Dánielt. A válogatottba követelt és ezúttal már behívót kapó csatár nem tudott mit kezdeni fiatal vetélytársával, ami azért elgondolkodtató lehet Bernd Storck szövetségi kapitánynak a sorsdöntő mérkőzések előtt.

SZAKÉRTŐNK: Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője
A német szakember a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón újságírói kérdésre méltatta Bobál Dávid teljesítményét. „Böde Dániel nagyon lendületes játékos, aki jól használja ki fizikai erejét. A fiatal védő, akire nem véletlenül számít már a szezon eleje óta Marco Rossi vezetőedző, mégis jól dolgozott a csatárunk mellett. Komoly bizalmat kap azzal, hogy ennyire fiatalon szerepelhet ezen a poszton. Mivel olasz edző keze alatt pallérozódik, akinek a védekezés a specialitása, a fejlődése garantált. Izgalmas pályafutás várhat rá.”

A Videoton legyőzése után ismét bravúros eredményt ért el az újonc Békéscsaba, hiszen 1-1-es döntetlenre végzett a jobb erőkből álló MTK-val. A kezdőben szerepet kapó Viczián Ádámnak (19) is szerepe volt abban, hogy jó néhány helyzetet kidolgozott a viharsarki gárda. A másik oldalon Varga Szabolcsnak (20) kevesebb momentuma volt, nem úgy az őt váltó Gera Dánielnek (20), aki a 14 méteres lövésével nagyon közel állt a gólhoz, de Lubos Ilizi bravúrral hárított.

A Debrecen is 1-1-es döntetlenre végzett otthon az Újpesttel. A hajdúságiak nem voltak maradéktalanul elégedettek, többek közt amiatt, hogy a hajrában Balogh Norbert (19) elképesztő, félpályás szólója után, ziccerben sem sikerült gólt szerezni. A lila-fehérek, meglepetésre, ebben a fordulóban egyetlen U20-as játékosnak sem adtak szerepet, még csereként sem.

Németh Márió

Lipták Zoltán és Németh Márió csatáját a fiatal csatár nyerte  •  Forrás: dvtk.eu

Kitl Miklós (18) sérüléséből visszatérve már hetek óta alapembere a Diósgyőrnek, ezúttal is végig a pályán lehetett. Ahogy a másik oldalon Németh Márió (20) is, aki olyat tett, amin már egyáltalán nem lepődünk meg: gólt szerzett, közelről varrta a léc alá a labdát. Ez volt a negyedik találata a szezonban, amellyel nemcsak mi jegyezzük a góllövőlistánkon, hanem a felnőttek között is a harmadik helyen áll. A rangját emeli, hogy mindegyik gólja fontos volt: három vagy egy pontot ért. Mellette Medgyes Zoltán kapott hetven percet a szombathelyi gárdában.

Ha Vasas, akkor legalább két fiatal a kezdőcsapatban: ezúttal Osváth Attila (19) és Berecz Zsombor (19) kapott bizalmat, míg Vida Máté (19) csereként játszott negyedórát. Sok örömük nem lehetett, 2-1-re kikaptak a Fáy utcában a Pakstól, pedig a hajrában Osváth mesteri beadása után Ubiparipnak nem lett volna más dolga, mint három méterről a kapuba juttatni a labdát, de az végül fölé szállt. A másik oldalon Lenzsér Bence (19) teljesítményére nem lehetett panasz, megint korát meghazudtolva játszott a védelem közepén.

Székesfehérváron egyetlen fiatal sem lehetett részese a Videoton nem mindennapi fordításának, kétgólos hátrányból, a Puskás Akadémia ellen (3-2). Sallai Roland (18) a szenvedő felet képviselte, ezúttal nem tudta megmutatni, hogy miért is tartja a hazai szakma annyira tehetségesnek.

HÉTRŐL HÉTRE  1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott.
2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott.
3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott.
4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott.
5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott.
6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott.
7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott.
8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott.
9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott.
10. FORDULÓ: 11 csapatban 19 játékos összesen 1079 percet játszott.
11. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1157 percet játszott.
Kiemelkedőt nyújtott a Haladásban Németh Márió, aki megszerezte negyedik gólját a szezonban. Rajta kívül Bobál Dávid annak ellenére is, hogy a Honvéd két gólt kapott a Ferencvárostól, hiszen a góllövőlistát toronymagasan vezető Böde Dánielt sikeresen kapcsolta ki a játékból.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA Németh Márió (Haladás) 4 gól, Balogh Norbert (DVSC), Viczián Ádám (Békéscsaba) 2-2 gól, Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Hahn János (Paks), Osváth Attila (Vasas), Zsótér Donát (Puskás) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK 1. Bobál Dávid (Honvéd) 990 perc, 2. Berecz Zsombor (Vasas) 965 perc, 3. Sallai Roland (Puskás) 870 perc, 4. Németh Márió (Haladás) 815 perc, 5. Lenzsér Bence (Paks) 810 perc, 6. Nagy Ádám (FTC) 782 perc, 7. Balogh Norbert (DVSC) 761 perc, 8. Osváth Attila (Vasas) 731 perc, 9. Vida Máté (Vasas) 669 perc, 10. Viczián Ádám (Békéscsaba) 618 perc, 11. Sallói Dániel (Újpest) 615 perc, 12. Varga Szabolcs (MTK) 551 perc, 13. Hahn János (Paks) 483 perc, 14. Gera Dániel (MTK) 464 perc, 15. Nemes Milán (DVTK) 450 perc, 16. Kitl Miklós (DVTK) 447 perc, 17. Gazdag Dániel (Honvéd) 409 perc, 18. Kővári Róbert (Paks) 197 perc, 19. Medgyes Zoltán (Haladás) 182 perc, 20. Szalai Dániel (Békéscsaba) 181 perc, 21. Asztalos Dávid (Paks) 180 perc