Nemzetek Ligája: Spanyol „sorcsere” és hajrágól ütötte el Ronaldóékat a döntőtől – videó

Hollandia, Horvátország és – sajnos – Olaszország után Spanyolország is döntős lett a Nemzetek Ligájában, de ehhez jókora utat kellett megtennie Portugáliában kedden este.

Az első félidőben például a kaput sem találta el Luis Enrique csapata, miközben a portugálok többször is vezetést szerezhettek volna. A fordulás után Cristiano Ronaldo lábában maradt benne a gól, majd jött a 60. perc és a fordulat. Ekkor a spanyolok három fiatal és friss embert (Gavit, Pedrit és Pinót) is pályára küldtek, innentől kezdve pedig egyértelműen feljavult és felgyorsult a játékuk.

A 71. percben Diogo Costa még nagyot védett Morata megpattanó lövésénél, majd nem sokkal később Inaki Williams kísérleténél is a helyén volt, hogy aztán megint Morata helyzeténél hárítson szépen. Az egyre nagyobb fölénybe kerülő vendégek aztán hajrában meg is szerezték a mindent eldöntő gólt: a 88. percben Morata az újabb ziccerét már kihasználta (0-1).ú

Sikerével a spanyol válogatott 19 év után győzött újra Portugáliában és el is ütötte a 2019-es győztest a jövő nyári négyes döntőtől. A csoport másik meccsén Csehország 2-1-re kikapott Svájcban, így eldőlt, hogy búcsúzik az A-divíziótól.

A B-ligából kedden Izrael, Skócia és Szerbia biztosította be a feljutását a korábban már divíziót váltó Bosznia-Hercegovina után.