NHL – Már 3-1-re vezet a Vancouver

image

Az alapszakaszgyőztes Vancouver Canucks 4-2-re nyert a San Jose Sharks otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) nyugati főcsoportja döntőjében, és így egyetlen siker választja el attól, hogy bekerüljön a Stanley Kupa fináléjába.

Nyugati főcsoport, döntő, 4. mérkőzés:

San Jose Sharks-Vancouver Canucks 2-4
    ————————————-

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1 a Vancouver javára.
    A hazaiak sorozatban öt emberelőnyös helyzetet is elpuskáztak, majd a második játékrészben a kanadai gárda 1 perc 55 másodperc alatt három, 5 a 3 elleni szituációt is gólra váltott.
    A záró játékrész elején újabb vendéggól esett, és a hazaiak hiába lőttek két gólt a végén, kikaptak.
    A Vancouverben Henrik Sedin négy, ikertestvére, Daniel három gólpasszt adott. A hátvéd Sami Salo két gólt és egy gólpasszt jegyzett.
    A következő mérkőzésre magyar idő szerint szerda hajnalban kerül sor Vancouverben, és ha ott nyer a Canucks, akkor 1994 óta most először játszik ismét nagydöntőt.
    Keleten a Boston Bruins-Tampa Bay Lightning párharc 2-2-re áll.