Női kézilabda BL – Győri búcsú hazai döntetlennel

image

Nem jutott be a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe a Győri Audi ETO KC csapata, mivel az első, spanyolországi mérkőzésen elszenvedett, 26-21-es vereség után a vasárnapi visszavágón 24-24-es döntetlent játszott az Itxako Navarrával.

A Győr sorozatban ötödik alkalommal menetelt el a négy közé a legrangosabb európai kupában, de csak 2009-ben volt finalista, a sorozatot megnyernie azonban akkor sem sikerült.
    Ezúttal a visszavágón csak egyszer, az 59. perc végén vezetett, jórészt viszont futott az eredmény, illetve a hatékonyan védekező, koncentráltan játszó ellenfél után. A magyar együttes nem tudta ráerőltetni akaratát a spanyolokra, az történt a pályán, amit a vendégek elképzeltek.

Női BL-elődöntő, visszavágó:
Győri Audi ETO KC – Itxako Navarra (spanyol) 24-24 (10-12)
———————————————————-
gól: Görbicz 8/4, Hornyák 4, Amorim 2, Gros 2, Mravikova 2, Vérten 2, Kovacsics 2, Bradeanu 1, Mayer 1, illetve Alonso 6/2, Barbosa 5, Turey 3, Aguilar 3, Soit 2/1, Pinedo 1, Fernandez 1, Bernardo 1, Egozcue 1, Pena 1
    Továbbjutott: az Itxako Navarra 50-45-ös összesítéssel

Nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe a két csapat, a vezetést Barbosa révén a vendégek szerezték meg. A 4. percben Görbicz büntetőből egyenlített, majd Amorim szép átlövésével, a 8. percben már a győrieknél volt az előny, de hamar megint fordult a kocka, három spanyol gólra jó darabig nem érkezett magyar válasz. Aztán két Hornyák-találattal a 18. percre döntetlen (4-4) lett az állás, három perccel később viszont már ismét a vendégek vezettek hárommal (4-7). Konkoly Csaba időt, játékosaitól pedig határozottabb védekezést, faultokat kért. A támadójáték nem volt eredményes ebben a szakaszban, az ellenfél többször is leindításból lőtt könnyű gólt. A pihenő után megint a spanyolok találtak a kapuba, ezt követően viszont négy győri találat esett Amorim, Hornyák, Bradeanu és Görbicz révén. Az igazi fordulat azonban elmaradt, az egyenlítésnek nem sokáig örülhetett a magyar együttes, amely az utolsó két percet kétgólos hátrányból volt kénytelen megkezdeni. Görbicz bal szélről, "lehetetlen" helyzetből talált be (9-10), de hiába, két gyors indítás, és az Itxako ismét tisztes távolságba került. Aztán Görbicz újból gólt lőtt, ezzel alakult ki a félidei eredmény (10-12). A szünet előtti időkérés során Konkoly Csaba továbbra is a "feltartóztató, megállító" faultokat hiányolta játékosaitól.
    A második játékrészre Pálinger állt a kapuba Haraldsen helyére. Gros és Mravikova révén gyorsan egyenlített a győri alakulat, de a vezetést ezúttal sem sikerült átvennie, mert a másik oldalon Fernandez is eredményes volt (12-13). Vérten egy leindítást váltott gólra, aztán megint a spanyolok percei és góljai következtek (13-16). Ezt követően is ugyanaz folytatódott, mint addig: győri felzárkózás, aztán megint navarrai gólok (16-19). Egyre reménytelenebb helyzetbe került a magyar csapat, mert már csak negyedóra volt hátra, és összességében hétgólos hátrányt kellett volna ledolgozni. Ez aztán nem is jött össze, a hazaiak erejéből csupán arra futotta, hogy az utolsó előtti perc végére átvegyék a vezetést (23-22). Aztán még további három gól esett, amelyből kettőt az ellenfél lőtt.
    Konkoly Csaba, a győriek vezetőedzője:
    "Annyiban mindenképpen jobb volt az ellenfél, hogy taktikusan tudta tartani a hazai pályán kiharcolt előnyét, ráerőltette játékát a védelmünkre. A mi támadás befejezéseink nem voltak pontosak, ráadásul amikor sikerült ritmust váltanunk, akkor sem tudtunk ezzel élni. A döntőbe jutás a második félidő közepén úszott el, amikor még mindig kétgólos hátrányban voltunk, és összesítésben hetet kellett volna ledolgoznunk."
    Később:
Buducsnost Podgorica (montenegrói)-Larvik (norvég) 19:30 ó (az első mérkőzésen: 20-25)