Női vízilabda Eb-selejtező – Németországban szerepel a Merész-csapat

image

A szlovák és a francia együttes után Németország legjobbjaival vív Európa-bajnoki selejtezőt a magyar női vízilabda-válogatott, amely ezúttal szombaton (18 ó), Wuppertalban száll medencébe.

Az idei harmadik mérkőzése ígérkezik a legnehezebbnek a Merész András irányította társaságnak, amely a szlovákok (33-5 idegenben) és a franciák (14-7 idehaza) legyőzését követően egy újabb sikerrel megszilárdítaná, de döntetlennel is megőrizné első helyét a kvartettben. A németeknek amúgy szintén 6 pontjuk van, s gyengébb gólkülönbségük (42-15) miatt szorulnak a második pozícióba.
    A négyes tagjai oda-vissza alapon mérkőznek meg egymással, vagyis a hétvégi forduló után jön a második "félidő". Igaz, jelentősebb szünet után, hiszen a magyar csapat a németeket július 2-án fogadja idehaza, majd odakinn szeptember 24-én csap össze a franciákkal, a sorozat zárásaként pedig október 15-én látja vendégül a szlovák válogatottat.
    A csoportból az első kettő jut ki a 2012. januárjában esedékes hollandiai Európa-bajnokságra, ahol – az erőviszonyok ismeretében és két fordulót követően – biztosra vehető a magyar szereplés.