Női Euroliga: Az UVSE és a Szentes is a legjobb nyolc között

Bujka Barbara; Hertzka Orsolya

Áts Bertalan együttese tegnap, míg a Szentes ma jutott tovább a B-jelű négyesből. A siker azt is jelenti, hogy két magyar csapat lesz a legrangosabb európai kupaporond legjobb nyolc együttese között. Bujka Barbara; Hertzka Orsolya

Az utolsó napra is maradtak izgalmak a női Euroliga selejtezőjének B-jelű négyesében. Az UVSE már tegnap bebiztosította a továbbjutását, azonban kérdéses volt, hogy ki jut tovább a lilák mögött.

Az első meccsen a papírforma érvényesült, a Volgográd habkönnyedén győzött a Zvezda ellen. Így adva volt a feladat a Szentesnek vagy győznie kellett vagy csekély gólkülönbséggel kikapnia Keszthelyiéktől.

Nos, a mérkőzés első negyedében még vezetett a Szentes, 2-2 után Bujka majd Farkas volt erdményes, de eztán jött Keszthelyi, 3-4. A második nyolc percben is futott az eredmény után az UVSE, bár a hajrában elolvadta a különbség, így 6-6-ról várhatták a csapatok a folytatást. A fordulás után kezdték átvenni a sárgasapkások a meccs irányítását, kétszer is náluk volt az előny, az utolsó negyed előtt maradt is a közte egy, 9-8. A záróakordban Tóth növelte a különbséget, majd Miskolczi faragott akcióból. A 10-9-es vereség pedig azt jelentette a Szentes számára, hogy másodikként továbbment csoportjából.

Érdekes sormintát ad a továbbjutó együttesek az egyes csoportokból, hiszen az A-jelű négyesből két orosz, a C-ből két görög, míg a D-ből két spanyol együttes jutott tovább.

Női Euroliga, B-csoport zárónap:

Crvena Zvezda-Szpartak Volgográd 4-21 (1-5, 0-6, 2-5, 1-5)
Gólszerzők: Ivkovics 2, Strugo 1, Jakovgevics 1, illetve Grineva 7, Antonova 5, Ivanchishina 5, Kotova 2, Garipova 1, Churzina 1

UVSE-Hungerit-Szentes 10-9 (3-4, 3-2, 3-2, 1-1)
Gólszerzők: Kisteleki H. 3, Antal 3, Tóth I. 2, Csabai 1, Keszthelyi 1 illetve Kövér-Kis 4, Bujka 2, Miskolczi 2, Farkas T. 1