Női junior vb: Új-Zéland sem jelentett gondot

Női válogatottunk második csoportmeccsét is megnyerte a junior vb-n. A mai találkozón Új-Zéland ellen győztek a csajok tíz góllal. Holnap a csoport elsőségért játszik a csapat.

volosnoiu20

A nap első meccsén csoportunkban a brazilok kilenc góllal győztek Dél-Afrika ellen. Tegnap egyébként hét találattal verték az új-zélandiakat. Adva volt tehát női válogatottunknak a feladat, ha legyőzi Bíró Attila együttesét, holnap a csoportgyőzelemért, és a plusz egy szabadnapért játszhatnak.

A mérkőzés első negyedében még csak egy gól volt a két együttes között, aztán Gurisatti Gréta a hátára vette a csapatot. A második nyolc perc elején hármat is suhintott, és a nagyszünetre 8-4 volt az állás. A fordulás után még inkább belelendültek a lányok, és 6-1-es etapot produkáltak. A záróakkordban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül tíz góllal, 17-7-re győzött a magyar csapat.

Holnap a brazilok ellen zárjuk a csoportot 16:30-tól.

Női Junior világbajnokság, (Volosz, Görögország)

Magyarország – Új-Zéland 17-10 (4-3, 4-1, 6-1, 3-2)
Gólszerzők: Gurisatti 3, Varga 3, Kuna 3, Szilágyi 2, Leimeter 2, Horváth 2, Skiter 1, Hertzka 1 illetve Dance 4, Carevics 2, Tobin 1