Női junior vb: Vereség a görögöktől, a hetedik helyért játszhat a csapat

Az 5-8. helyért a görögök három góllal jobbnak bizonyultak lányainknál az U20-as vb-n. Holnap a brazilokkal játszik a csapat a hetedik helyért.

volos2015noivb02

A görögök tegnap a kanadaiaktól, mi pedig a spanyoloktól kaptunk ki.

A mérkőzés első negyede gólszegényre sikerült, hiszen egy-egy gól esett. A mieinknél Szilágyi, még a helléneknél jó ismerősünk a felnőtt válogatottból Plevritou talált a hálóba. A második nyolc percben Charalampidi duplázott és Xenaki is betalált, ez döntőnek bizonyult, hiszen nálunk Leimeter egy ötösből valamint Horváth góljaival 3-4-el fordulhattunk.

A fordulás után Plevritou és Charalampidi a hátára vette a csapatot, négyet is vágtak és már a záróakkord előtt 8-5-öt mutatott az eredményjelző. A záróakkordban nem sikerült feljebb zárkózni, végül 11-8-as vereség lett a vége.

Holnap a brazilokkal játszunk a hetedik helyért 10 órától, őket a csoportban már egyszer megvertük.

Női Junior Vb, 5-8. helyért:

Görögország – Magyarország 11-8 (1-1, 3-2 4-2, 3-3)
Gólszerzők: Charalampidi 4, Plevritou 3, Xenaki 2, Chydirioti 2 ill. Horváth 3, Gurisatti 2, Hertzka 1, Leimeter 1, Szilágy 1