Női kosárlabdázóink egy mérkőzésre az olimpiai kvalifikációs tornától

Kormány Sport

Női kosárlabdázóink az Európa-bajnokságon csoportgyőztesként egy mérkőzésre vannak az olimpiai kvalifikációs tornától. Triatlonban Bicsák Bence a világbajnoki sorozat montreali állomásán végzett a nyolcadik helyen. Öttusában a világkupa fináléban nem szereztek olimpiai kvótát női versenyzőink. Márton Anita folytatta Gyémánt Liga szereplését. Az utolsó felkészülési tornákon szerepeltek vízilabda csapataink. Kézilabdában elkészítették a januári olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság csoport beosztását. Díjugrató lovasaink csapatban lemaradtak az olimpiáról. A magyar kezdeményezéssel életre hívott junior világbajnokságon Győrben egy bronzérmet szereztek tornászaink.

Kosárlabda. Magyarország végzett a lett-szerb közös rendezésű Európa-bajnokság C csoportjának élén. Az A csoport második helyén továbbjutó Nagy-Britannia ellen lépnek pályára a negyeddöntőben Belgrádban.  A kontinens viadal első hat helyezettje szerepelhet a 2020. évi olimpiai kvalifikációs tornán. A világkvalifikációs tornán 4 négyes csoportba sorsolják a csapatokat. A csoportokból három nemzet jut ki az olimpiára.

Triatlon. Bicsák Bence a nyolcadik helyen végzett a világbajnoki-sorozat montreali versenyén.
A sprinttávon 750 métert úszott, húsz kilométert kerékpározott, és zárásként öt kilométert futott az 55 fős mezőny, amelyből a belga Jelle Geens győzött 53:49 perces idővel. Bicsák, aki másfél hónapja Jokohamában harmadik helyével a sportág történetének első magyar érmese lett vb-futamon, 54:16 perc alatt teljesítette a távot. A másik magyar induló, Faldum Gábor 38. lett 56:40 perces idővel. Bicsák az olimpiai kvalifikációs ranglistán a 10. helyen áll.

Öttusa. A következő olimpia otthona, Tokió volt a házigazdája a sportág világkupa fináléjának. A döntő győztese olimpiai kvótát szerzett a 2020. évi olimpiára.
A férfiak mezőnyében nem volt magyar induló. A litvánok 2012-es olimpiai bajnoka, Laura Asadauskaite nyert a nőknél, ezzel megszerezve a kvótát. A magyarok közül Alekszejev Tamara a 15., Kovács Sarolta pedig a 18. helyen végzett. A férfi kvótát a brit Choong gyűjtötte be.

Atlétika. A Gyémánt Liga-sorozat stanfordi állomásának egy magyar indulója volt: a fedettpályás világbajnok súlylökő Márton Anita, aki 17,46 méterrel a kilencedik helyen végzett az erős mezőnyben. Az első helyet a kínai Kung Li-csiao szerezte meg 19,79-cel. Anita július 9.-én a székesfehérvári Gyulai István Memoriálon is rajthoz áll.

Vízilabda. Az utolsó felkészülési tornát rendezték a július 12-28. közötti, Kvangdzsu-i világbajnokság előtt mindkét válogatott számára Budapesten.
A női nemzeti együttes a Diapolo-kupa keretében az első találkozón egygólos vereséget szenvedett az olaszoktól. Az Universiade válogatott legyőzése után az Európa-bajnok hollandok következtek.
Ezt a találkozót az első negyedben megszerzett egy gól előnyt végig tartva a magyarok nyerték meg 8:7 arányban.

A hölgyeket a férfiak követték. A vasárnap kezdődött Benu-kupa első fordulójában a világbajnokságra készülő magyar válogatott 14–6-os papírforma-győzelemmel kezdett Franciaország ellen. A következő két ellenfél Hollandia és Görögország lesz.

Kézilabda. Pénteken Bécsben kisorsolták a januári olimpiai kvalifikációs férfi Európa-bajnokság csoportbeosztását. A 2. kalapból húzott magyar válogatott az E-csoportba került, így Malmöben játssza majd csoporttalálkozóit Dánia, Izland és Oroszország ellen, továbbjutása esetén pedig a középdöntőben szintén Malmöben szerepelhet. A négyes csoport első két helyezettje folytathatja a versenyt a torna második szakaszában. A torna győztese olimpiai kvótát szerez az olimpiára.

Lovaglás. Pénteken a felújított Nemzeti Lovardában rendezték a CSI***-W Nemzetközi Díjugrató és Olimpiai Kvalifikációs Csapatversenyt. Az ifj. Kövy András, ifj. Szabó Gábor, Horváth Balázs, Hugyecz Mariann összeállítású gárda további öt válogatottal küzdött az egy olimpiai kvóta megszerzéséért. Végül az Andre Schroder, Ulrich Kirchhoff, Rene Tebbel és a magyar születésű Szentirmai Ferenc alkotta ukrán négyes végzett az élen, mellyel indulási jogot szereztek  a jövő évi, tokiói játékokra. A magyarok a harmadik helyen végeztek, ami azt jelenti, hogy díjugratásban már csak egyéni kvótában lehet bízni. A 15 egyéni indulási jogból négyet a Pánamerikai Játékokon osztanak ki, a további 11 kvóta a 2020. február 17-i világranglista alapján talál gazdára, ebből kettőt biztosan a magyar érdekeltségű régió kap. Magyar lovas legutóbb az 1996-os, atlantai olimpián szerepelt, akkor a lovastusa egyéni és csapatversenyében összesen öt magyar indult.

Torna. Győrben rendezték meg a magyar kezdeményezéssel megrendezett junior torna világbajnokságot. Az utolsó döntőben, azaz a nyújtón bemutatott gyakorlatára Balázs Krisztián 13.400 pontot ért el, ezzel megszerezte az egyetlen magyar érmét.  A fiatal tehetség előtte korláton is döntős volt, ahol ötödik lett. Balázs Krisztián az eredményhirdetés után elmondta egyelőre szó sem lehet még pihenésről, hiszen jön az EYOF, amelyet Bakuban rendeznek meg.

Forrás, fotó: olimpia.hu