Női Magyar Kupa: az UVSE címet védett

noimagyarkupa2016112001

Megvédte címét az UVSE a női Magyar Kupában. A fináléban jó védekezéssel a BVSC-t verte és zsinórban harmadszor ünnepelhetett a csapat.

Megvédte címét az UVSE (Fotó: Madar Dávid)

Az UVSE megvédi címét vagy a BVSC 2011 után ismét magasba emelheti a Magyar Kupa trófeát? – ez volt a kérdés a mai finálé előtt.

Az elődöntőben Áts Bertalan lányai magabiztosan ütötték ki a Szentest, míg a BVSC ötméteresek után tudott győzni.

Az első negyedben mindkét együttes jól védekezett. Előbb a BVSC kapott emberelőnyt, amit Leimeter hagyott ki. Ami kimaradt az egyik oldalon, az bement a másikon, hiszen Szűcs Gabriella értékesített egy fórt, 1-0. A második nyolc percben Keszthelyi növelte az UVSE előnyét, méghozzá egy büntetőből, 2-0. Kétgólos előnyét pedig a nagyszüneig sikerült megtartani az UVSE-nek.

A fordulás után Kisteleki majd Keszthelyi révén már 6-2 volt az állás. Ekkor a BVSC visszajött háromra, de egy szép ejtést követően ismét visszállt a közte négy, 7-3. A címvédőnél kimaradtak helyzetek, és ez megbosszulta magát, Kele gólja a legjobbkor jött, így 7-4 volt a záróakkord előtt. Kisteleki bombája után már 5 gólt kellett volna ledolgoznia a BVSC-nek. A negyed felénél ékezett Takács lövése, ami 8-5-re módosította az állást. Sőt, a hajrára előnybe került a vasutas együttes, időkérés után azonban Gyöngyössy elhibázta helyzetét. Kövesdi két perccel a vége előtt pedig eldöntötte a mérkőzést.

Női Magyar Kupa, döntő:

UVSE – BVSC 9-5 (1-0, 3-2, 3-2, 2-1)

UVSE: Gangl – Czigány, van der Sloot 1, Kisteleki H. 2, Szücs G. 2, Keszthelyi 3, Csabai. Csere: Kövesdi 1, Kuna, Takács V., Hertzka, Bicskei, Kiss E. Vezetőedző: Áts Bertalan

BVSC: Bolonyai – Farkas K., Kisteleki D., Takács O. 2, Koncz, Leimeter 2, Gyöngyössy. Csere: Pócsi, Tamás V., Kele 1, Varga V., Máté, Utassy. Vezetőedző: Petrovics Mátyás

Áts Bertalan, az UVSE vezetőedzője: A védekezésünk jól működött, öt gólt kaptunk, ezzel nagyon elégedett vagyok. Gratulálok a BVSC-nek is, nagyon szépen küzdöttek ők is.

Petrovics Mátyás, a BVSC vezetőedzője: Nem volt semmi, ami hiányzott. Voltak, fórjaink, lehetőségeink, de ezeket nem használtuk ki, talán még jobban szorossá tehettük volna a találkozót, ha ezeket belőjük.