Női Magyar Kupa, döntő: Óriási küzdelemben az UVSE megvédte címét

uvsemkdonto

Parádés finálét láthattunk a női Magyar Kupa döntőjében. A mérkőzésen az UVSE egyetlen góllal győzött a BVSC ellen, így tavaly után duplázni tudott a csapat.

uvsemkdonto

Az UVSE vagy a BVSC másodszor nyeri meg a Magyar Kupát? – ez volt a kérdés a döntő előtt.

A lilák a Dunaújvárost, míg a BVSC az Egert győzte le az elődöntőben. A fináléban jól kezdett az UVSE. Keszthelyi egy előnyt értékesített, majd Tóth akcióból talált a hálóba, 2-0. A vasutasok Illés révén zárkóztak, aki egy fórt vágott be könyörtelenül. A második nyolc perc elején kiszakadt a gólzsák. Sorra jöttek a találatok, de ebből Keszthelyiék jöttek ki jobban, hiszen a nagyszünetben 4-2-re vezettek.

A harmadik nyolc percben Illés értékesített egy büntetőt, majd Takács szépen a hosszúba lőtt, ezzel már 4-4 volt az állás. A záróakkord előtt Kisteleki Hanna villant, így egy góllal az UVSE vezetett, 5-4. Nem született gól sokáig az utolsó negyedben. Mígnem Keszthelyi egy előnyt varrt be, 6-4. A BVSC-nek volt válasza még erre, egyre visszajött a vasutas gárda Skiter révén, de egyenlítenie nem sikerült.

Női Magyar Kupa, döntő:
UVSE–BVSC-Zugló 6–5 (2–1, 2–1, 1–2, 1–1)
Hajós-uszoda, 300 néző. Vezette: Vogel G., Németh A.

UVSE: Gangl – Antal 1, Kisteleki H. 1, Szücs, Keszthelyi 3, Tóth I. 1, Csabai. Csere: Kuna, Hertzka, Takás V. Vezetőedző: Áts Bertalan

BVSC: Doroszlai – Illés 2, Kisteleki D., Takács O. 1, Sikter 1, Leimeter, Máté. Csere: Kele, Varga V. 1, Gyöngyössy, Farkas K. Vezetőedző: Petrovics Mátyás

Gól/emberelőny: 1/7 illetve 2/6
Gól/kettős emberelőny: – illetve 0/1
Gól/ötméteres: – illetve 1/1

Áts Bertalan, az UVSE edzője: Gratulálok mindkét csapatnak. Az együttesem fantasztikusan dolgozott az elmúlt pár hónapba,, úgy érzem, megérdemeltük ezt a sikert. Szeretém megköszönni az UVSE vezetőségének, hogy bizalmat szavaztak nekem, és az edzői stábnak. Megvédeni nehezebb a címet, ez így van. Megvan ez a tűz, ezért dolgozunk nap mint nap. Szeretnénk megvédeni a bajnoki címünket is és a Bajnokok Ligájában is érmet szerezni.

Petrovics Mátyás, a BVSC edzője: Büszke vagyok a csapatomra, mert egyre jobban küzelítünk az Újpestre. Nagyon kicsi hiányzik, hogy utolérjük őket, ez megvolt ma bennünk. Ha egy kicsit jobban élünk a helyzeteinkkel, akkor most én vagyok vizes nem Áts Berci, akinek gratulálok. Az UVSE most még jobb nálunk, de remélem a tendencia folytatódik, és a bajnoki döntő után fordítva lesz. Egy igazi, fantasztikus döntő volt, elismerésem a csapatomnak és az UVSE-nek.

Élő szöveges beszámolónk:

– Vége! Az UVSE 6-5-re győzött, így megvédte címét

– Skiter lő egy gólt, a szélről előnyből, 6-5, (1.15 van vissza)

– Tóth Ildikó akcióból talál be, 2-0

– a negyed hajrájához közeledünk, mikor Kisteleki Dórát állítják ki, de nincs gól

– a BVSC is kap egy fórt, de elpuskázzák.

– a lilák harcolnak ki egy előnyt, Keszthelyi beleáll, 1-0

– Az UVSE hozta el a labdát, de nincs gól, a túloldalon sem

– mindkét csapat duplázhat, az UVSE tavaly után. A BVSC 2011 után nyerhet újra

– Minden kész a Hajósba, lassan tényleg kezdődik a döntő

– mindenki bizakodó a finálé előtt. A BVSC és az UVSE is meg akarja nyerni a Kupát, de csak egy csapatnak sikerülhet.