Női Ob I: Az UVSE hengerelt, a Dunaújváros rangadót nyert

DSCN8804

A női Ob I 7. fordulójában az UVSE simán győzött az Eger ellen idegenben. A Dunaújváros Szentesről hozta el a három pontot, miután az utolsó negyedben megfordította a találkozót.

DSCN8804

Az UVSE hengerelt Egerben. Az első negyedben 2-2 után elhúztak a lilák, Kisteleki, Tóth és Takács góljaira csak Szeredi tudott válaszolni a túloldalon. A második etap elején még kapaszkodott a hazai gárda. Miklós akciótalálatával egy volt közte, de ekkor jött Keszthelyi duplája majd Tóth és Kisteleki sziplája, így már 9-5 volt a nagyszünetben a vendégeknek. A fordulás után kinyílt a meccs. A hajrában már tizenegy volt közte, és ezek után sem talált a hevesi gárda magát, végül 22-9-re győzött a bajnoki címvédő.

A másik meccsen a Dunaújváros a negyedik negyedben fordította meg a találkozót a Szentes ellen. A záróakkordban 7-8-ról, 11-9-re módosította a mérkőzés állását, így a harmadik helyről várja az Eb utáni folytatást.

A következő fordulót január 30-án rendezik, addig a Magyar Kupa és a Eb-n szoríthatunk a lányoknak.

Női Ob I., 7. forduló:

ZF-Eger-UVSE 9-22 (3-5, 1-4, 1-7, 4-6)
Gólszerzők: Pócsi 3, Ráski 2, Miklós 1, Szeredi 1, Hornyák 1, Parkes 1 ill.
Keszthelyi 6, Tóth 4, Hertzka 4, Kisteleki 3, Takács 2, Szűcs 1, Antal 1, Kuna 1

Hungerit Szentes- Dunaújváros FVE 9-11 (3-4, 2-2, 3-1, 1-4)
Gólszerzők: Kövér-Kis 3, Bujka 3, Gémes 2, Kádár 1 ill. Gurisatti 3, Szilágyi 3, Horváth 2, Menczinger 1, Somhegyi 1, Ziegler 1

BVSC-Zugló – Szeged VNE 15–7 (5–1, 5–3, 3–0, 2–3)
Gólszerzők: Illés 4, Sikter 3, Takács O. 2, Farkas, Kisteleki D., Oravecz, Varga V., Máté, Gyöngyössy, ill. Dalmády P. 2, Tóth P. 2, Rudics, Lengyel A., Lengyel Dominika