Női Ob I: döntőben az UVSE

2015uvsenoi01

Söpréssel jutott a fináléba az UVSE. Az elődöntő második mérkőzésén is magabiztosan verték a lilák a Szentest.

Az UVSE 1-0-ás előnnyel várhatta a Szentes elleni második elődöntő mérkőzést. Mindkét csapat nagy sikereken van túl, elég ha a Kurca-partiak LEN-Kupa bronzérmére vagy az UVSE Euroliga ezüstjére gondolunk.

Az első negyedben még tudta tartani a hazai együttes az UVSE-vel a lépést, hiszen Kisteleki találatára még Bujka büntetőből tudott válaszolni. A második nyolc perctől Antal és Keszthelyi révén már kétgólos volt a vendégek előnye, amit megtartottak a nagyszünetig, 4-2. A fordulás után csak egy csapat volt a vízben. A címvédő 2-0-ra hozta ezt az etapot, így már négygólos volt az előnye. A záróakkordban az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 9-3-ra győzött a vendég együttes. Az UVSE elsőként jutott a döntőbe, ahol várja ellenfelét.

Női Ob I., elődöntő, második mérkőzés:

Hungerit Szentes – UVSE 3-9 (1-1, 1-3, 0-2, 1-3)
Gólszerzők: Bujka Barbara 3 ill. Antal 3, Tóth 2, Kisteleki H. 2, Szücs 1, Keszthelyi 1

A másik ágon 1-1 az állás a BVSC és a Dunaújváros között. A harmadik mérkőzés holnap rendezik 19.30-tól a Laky Károly uszodában.