Női Ob I – Egyre közelebb az UVSE a címvédéshez

uvse2016110101

A döntő második meccsét is megnyerte Áts Bertalan együttese a BVSC ellen. A lilák így karnyújtásnyira kerültek a címvédéstől.

Már csak egyet kell nyernie az UVSE-nek (Fotó: UVSE/facebook Madar Dávid)

A döntő első meccsén 8-5-re diadalmaskodott az UVSE, most itt volt a visszavágásra a BVSC előtt a lehetőség, ráadásul hazai pályán.

Az első negyedben bekezdett a vendég gárda. Keszthelyi majd Csabai góljával már 2-0-ra vezettek, a kétgólos előnyük a negyed végig megmaradt, így 3-1-re mentek az első negyedet követően. A másodikban sem sikerült közelebb kerülnie a BVSC-nek, bár a hajrá kezdetében 2-4 állt az eredményjelzőn ez a negyszünetig négygólosra hízott, hiszen Van der Sloot és a törött orral kiválóan játszó Tóth Ildikó húzta csapatát.

A harmadik nyolc percben fél perc alatt kettőt is lőtt a BVSC, így lőtválon belülre ért a csapat, 4-6, és ez a különbség a negyed végig megmaradt, 5-7. A záróakkordban egészen a hajrá kezdetéig nem született gól, mikor Van der Sloot villant, 5-8. A vége is ennyi maradt, így jövő szerdán lezárhatja az UVSE a finálét.

Női Ob I., döntő, második mérkőzés:

BVSC-Zugló – UVSE 5-8 (1-3, 1-3, 3-1, 0-1)
Gólszerzők: Leimeter 3, Farkas 2 ill. VAn der Sloot 3, Keszthelyi 2, Czigány 1, Tóth 1, Csabai 1

(Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0 az UVSE javára)