Női Ob I: Ellenfélre vár az UVSE a fináléban

uvse2016110101

A női Ob I-ben az UVSE bejutott a döntőbe, míg a BVSC kiharcolt a harmadik mérkőzést a Dunaújváros ellen.

Az UVSE-nek nem okozott gondot a Szeged legyőzése, Tóth Ildiék 20-7-re verték a Tisza-parti együttest, 2-0-ás összesítéssel bejutott Áts Bertalan csapata a döntőbe.

A másik elődöntőben a BVSC és a Dunaújváros döntetlenre végzett egymással a rendes játékidőben, így jöhetettek az ötösök, amit a vasutasok bírtak jobban, így harmadik, mindent eldöntő meccsre kerül sor.

Eközben az Eger a Szentessel játszik az 5. helyért, míg a Honvéd a Tatabányával meccsel a hetedik pozícióért. A 9. hely sorsa eldőlt, hiszen az UVSE II 2-0-ás összesítéssel verte a BVSC másodikszámú csapatát.

Női ob I., rájátszás (elődöntők):

Szegedi VNE –UVSE 7–20 (3–6, 0–4, 1–5, 3–5)
Gólszerzők: Lengyel Dominika 3, Bujka 2, Lengyel Dorottya 1, Lengyel A. 1, ill. Tóth I. 4, Kisteleki H. 4, Csabai 3, Czigány 2, Szücs 2, Hertzka 2, Kövesdi 1, Takács V. 1, Kiss E. 1

A párharc végeredménye: 2-0 az UVSE javára

BVSC-Zugló-Diapolo–Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk-Graphics 11–11 (2–3, 5–4, 2–2, 2–2) – ötméteresekkel 4–3
Gólszerzők: Kisteleki D. 3, Máté 2, Leimeter 2, Farkas K. 2, Varga V. 1, Takács O. 1, ill. Horváth B. 4, Vályi V. 2, Ziegler, Somhegyi 1, McHunu 1, Garda 1, Szilágyi 1

A párharc állása: 1–1

Az 5–8. helyért:
RacioNet-Honvéd–ZF-Eger-EKE 13–13 (3–3, 4–3, 3–3, 3–4) – ötméteresekkel 2–4
Gólszerzők: Illés H. 4, Bálint R. 3, Szűcs P. 2, Török 2, Muzsnay, Ármai, ill. Miklós R. 4, Ráski 2, Parkes 2, Kékesi 2, Pap M.,Tóth A., Fekete K.

A párharc végeredménye: 2–0 az Eger javára.

Tatabánya–Hungerit-Szentes 5–10 (0–2, 3–3, 2–2, 0–3)
Gólszerzők: Tátrai 2, Gerendás, Bicskei, Szellák, ill. Kövér-Kiss 3, Mihály K. 2, Pantovic 2, Hevesi, Farkas T., Tóth Cs.

A párharc végeredménye: 2–0 a Szentes javára

A 9. helyért
BVSC II–UVSE II 6–18 (1–2, 3–6, 0–4, 2–6)
Gólszerzők: Holub, Lantos, Bérczi, Faragó B., Tóth A., Király, ill. Gyárfás 3, Hidas 3, Hajdú 3, Ádám 2, Mucsy 2, Faragó K. 2, Koppány, Vida, Kurucz

A párharc végeredménye: 2–0 az UVSE II javára