Női Ob I: Ezúttal Szentesről hozta el a pontokat a BVSC

Hibátlan a BVSC a női Ob I-ben. A zuglói együttes most a bajnoki ezüstérmes otthonából csente el a három pontot. Az UVSE is győzött, a címvédő otthon nyert a Szeged ellen.

BVSC noi 2014-2015

A negyedik fordulóbban is hibátlan maradt a BVSC és az UVSE.

Előbbi találkozó elején Gyöngyössy majd Leimeter góljaival már 0-2-re vezetett a BVSC. Ezt a különbséget úgy nézett ki a negyed végig megőrzik, de az utolsó másodpercekben Kövér-Kis hozta fel egyre a Szentest. A második nyolc percben inkább a küzdés dominált. Gyöngyössy már a második találatát jegyezte, még Bujka egy büntetőből kialakított a nagyszünetben a 4-5-ös állást.

A fordulás után volt olyan periódus, mikor háromgólos volt a BVSC előnye. A hajrára már Sikter révén 8-5-re vezettek, de Miskolczi tartotta a hazaiakban a reményeket, hiszen a záróakkord előtt az ő góljával 6-8 volt az eredmény. A negyedik nyolc percben Leimeter majd Gyöngyössy volt a főszereplő, akik ismét egy-egy góllal jelentkeztek, így 10-6-ra győzött a vendég együttes.

A másik mérkőzésen az UVSE simán verte hazai pályán a Szegedet. Az első negyedeben jól tartotta magát a Tisza-parti alakulat, hiszen 0-1 volt az állás. A második nyolc percben eldőlt a meccs, mikor 6-2-re nyerte a hazai gárda az etapot. A vége 16-6 lett.
Női Ob I.,  4. forduló:

Hungerit Szentes – BVSC-Zugló Diapolo 6-10 (3-4, 1-1, 2-3, 0-2)
Gólszerzők: Kövér-Kis 2, Miskolczi 2, Gémes 1, Bujka 1 ill. Leimeter 4, Gyöngyössy 3, Kisteleki 1, Kele 1, Sikter 1

Gól/Büntetődobás: 1/1 ill. 2/2
Gól/Emberelőnyből: 3/11 ill. 2/4

UVSE – Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 16-6 (1-0, 6-2, 4-3, 5-1)
Gólszerzők: Tóth 4, Antal 3, Keszthelyi 2, Kövesdi 2, Csabai 1, Takács 1, Kisteleki H. 1, Kuna 1, Gerendás 1 ill. Rudics 2, Lengyel 1, Miklós 1, Dalmády P. 1, Dalmády Sz. 1

Gól/Büntetődobás: 1/2 ill. 0/0
Gól/Emberelőnyből: 7/13 ill. 1/6

DFVE MAARSK GRAPHICS – ZF-Eger EKF (később)