Női Ob I: Nagy meccsen győzött az UVSE a BVSC ellen – A lilák az alapszakasz elsők

2015noiUVSE

Egyetlen góllal sikerült megvernie az UVSE együttesének a BVSC-t. A lilák győzelme azt is jelenti, hogy megnyerték az alapszakaszt.

2015noiUVSE

Nem más volt a tét a mai UVSE-BVSC meccsen, mint az alapszakasz győzelem. Egyszerű volt a képlet, ha Keszthelyiék nyernek a legjobb pozícióból kezdhetik a következő kört.

A mérkőzt ennek megfelelően kezték, hiszen meg sem álltak 3-0-ig. Először Tóth Ildi, majd Kuna Szonja és Keszthelyi Rita volt eredményes. A hajrában szépítésig futotta a BVSC-től, így 4-1-re vezettek a hazaiak. A második nyolc percben éledezett a vasutas gárda, Kisteleki révén már csak kettő volt közte, majd maradt is a kétgólos hátrány a nagyszünetig, 5-3.

A fordulás után Leimeter hozta közelebb a vendégeket. Sőt, Farkas jóvoltából már egál volt az eredmény, Varga pedig akcióból volt eredménes, így 5-6 volt az állás. A záróakkordban mégis döntetlent mutatott az eredményjelző, hiszen Keszthelyi érkezett egy találattal. A negyedik negyedben Leimeter révén 6-7 volt. A hajrá azonban a liláknak jött ki jobban, hiszen Kövesdi és Csabai révén megfordították a mérkőzést.

Az UVSE győzelme alapszakasz győzelmet ért.

Női Ob I., 9. forduló:

UVSE-BVSC-Zugló-Diapolo 8-7 (4-1, 1-2, 1-3, 2-1)
Gólszerzők: Keszthelyi 3, Kuna 1, Hertzka O. 1,, Kövesdi 1, Tóth I. 1,  Csabai 1, illetve Leimeter 3, Kisteleki D. 2, Farkas K. 1, Varga V. 1

Hungerit-Szentes – ZF-Eger 21-8 (4-2, 6-1, 5-2, 6-3)
Bujka 7, Kövér-Kis 3, Miskolczi 3, Hevesi 2, Kádár 2, Gémes 1, Pengő 1, Farkas 1, Mihály 1 Czigány 3, Pócsi 2, Ráski 2, Szeredi 1