Női Ob I.: Rangadót nyert a Dunaújváros

Végig kontrollálta a mérkőzést a Dunaújváros a Szentes ellen. A mérkőzés az első negyedében 3-0-ra ellhúzott Mihók Attila csapata, majd az előnyüket végig megtartották.

A Dunajváros első meccsét, a Szentes már a másodikat játszotta az idei szezonban. A mérkőzés elején kétszer is kellett védeni Bolonyainak, majd egy büntetőt értékesített Pengő, 1-0. A folytatásban növelni tudta a hazai együttes a különbséget, ami az egyik oldalon bement, az a másikon kimaradt, így 3-0 volt a szünetben az állás. A második negyedben 4-0 után szerezte meg a Szentes első gólját. A nagyszünetben pedig maradt a három gólos előny, 5-2-vel fordulhattak a csapatok.

A nagyszünet után gyors gólváltás, majd utána sokáig semmi. A vendégek aztán két gólra feljöttek, majd kaptak egy előnyt is a negyed utolsó másodpercében, de ezzel nem mentek sokra, hiszen a záróakkordnál a hazaiak hozták el a labdát, így kiegészülhettek. Garda átlövésgóljánál már 7-4 volt az állás, 5 és fél perccel a vége előtt. A továbbiakban a sok kapufa után ismét Garda volt eredményes, így a hajrára már 8-4 volt az állás. A végén még szépítettek a vendégek, de így is 8-6-ra győztek az újvárosiak.

Női Ob I., 2. forduló:

DFVE MAARSK GRAPHICS – Hungerit Szentes 8-6 (3-0, 2-2,  1-1, 2-2)

Részletek később…

Tegnapi eredmények:

A csoport

UVSE–ZF-Eger-EKF 12–10 (5–3, 4–2, 2–2, 1–3)
Gólszerzők: Keszthelyi 4, Csabai 2, Szücs G. 2, Kisteleki H. 2, Tóth I., Kuna, ill. Czigány 3, Parkes 2, Zajácz, Miklós, Szeredi, Veréb, Pócsi

Szegedi Vízmű-Taylor&Nash-Szegedi Egyetem–BVSC-Wáberer-Hungária-Zugló 9–17 (0–2, 4–7, 3–4, 2–4)
Gólszerzők: Dalmády P. 2, Tóth P., Lengyel A., Lengyel Dominika, Miklós, Dalmády Sz., Vida, Elbert, ill. Leimeter 5, Illés 3, Gyöngyössy 2, Kele 2, Varga V. 2, Sikter 1, Tamás 1, Farkas 1