Női OB I: Sorozatban hetedszer bajnok az UVSE

Sorozatban hetedszer az UVSE nyerte a női vízilabda ob I-et, miután a finálé második mérkőzésén is legyőzte a Dunaújvárost.

Fotó: UVSE Vízilabda / facebook archív

A döntő első felvonásával ellentétben ezúttal a címvédő UVSE kezdte jobban a találkozót, a Dunaújváros – amely nem tudta hazai medencében megrendezni az összecsapást, ezért a helyszín a budapesti Tüskecsarnok uszodája volt – támadásaiba többször is hiba csúszott.

A trónkövetelő a második negyedben aztán összerakta a játékát és Gurisatti vezetésével fordítani tudott, a nagyszünetre végül döntetlennel vonultak a csapatok.

A hajráig fej fej mellett haladtak a csapatok, az UVSE azonban az utolsó percekben sokkal jobban összpontosított, és a kapus Magyari Alda védéseire alapozva, remek támadójátékkal eldöntötte a bajnoki cím sorsát.

Az UVSE menetelése a 2014/15-ös idény óta tart.

Eredmény, döntő, 2. mérkőzés:
Dunaújváros-UVSE Hunguest Hotels 12-14 (2-4, 4-2, 3-3, 3-5)
gólszerzők: Garda 5, Szilágyi, Gurissati 2-2, Pál, Mahieu, Szellák 1-1, illetve Rybanska, Szegedi, Szücs G. 3-3, Faragó 2, Keszthelyi-Nagy, Peresztegi-Nagy, Hajdú 1-1