Női Ob I: Tovább menetel az UVSE

2015uvsenoi01

Áts Bertalan együttese ezúttal a Szentest verte, így makulátlan mérleggel zárta az UVSE az alapszakaszt.

10/10! (Fotó: vizipolo.hu/archív)

A női Ob I, 8. fordulójából pótolták az UVSE-Szentes meccset. A lilák már korábban bebiztosították az első helyüket, de presztízsértéke akkor is volt a találkozónak.

A mérkőzés elejétől kezdve dominált az UVSE. Bár az első találat csak a hajrában érkezett, ekkor Keszthelyi nyitotta a gólok sorát, de bő két perc alatt ezt négy követte, így 4-1 állt az eredményjelzőn. A második nyolc percben is válogatottunk csapatkapitánya volt először eredményes, 5-1. Ezek után még egy-egy találat érkezett a nagyszünetig Gémes góljára Hertzka válaszolt, így 6-2 volt az eredmény. A fordulás után tovább folytatódott a listavezető dominanciája, ezúttal is 2-1-re nyerte ezt az etapot a csapat, így már 8-3 volt az eredmény. A zárófelvonás kérdése az volt, hogy a Szentes tud-e kozmetikázni az eredményen, végül nem sikerült. A vége 10-4-es UVSE-siker lett, ezzel pedig a lilák 100%-os mérleggel nyerték meg az alapszakaszt.

Ami a további programot illeti, a BVSC és az UVSE bejutott az elődöntőbe. A másik két kiadó helyért a Dunaújváros a Szegeddel, míg a Szentes az Egerrel meccsel majd.

Női Ob I., 8. forduló (pótolt mérkőzés):

UVSE-Hungerit Szentes 10-4 (4-1, 2-1, 2-1, 2-1)
Gólszerzők: Keszthelyi 3, Kisteleki 2, Tóth 1, Csabai 1, Antal 1, Hertzka 1, Kuna 1 ill. Gémes 2, Kövér-Kis 1, Bujka 1

Gól/Büntetődobás: 2/2 ill. 1/2
Gól/Emberelőnyből: 1/8 ill. 0/7
Kipontozódott: Csabai Dóra ill. Pengő Nikolett Éva