MTI/Illyés Tibor

Egy góllal maradt alul női válogatottunk az Európa-bajnokkal szemben.

Budapest, 2019. február 12. Máté Zsuzsanna (b) és a holland Catharina Van Der Sloot a nõi vízilabda világliga B csoportjában játszott Magyarország - Hollandia mérkõzésen a budapesti Laky Károly Sportuszodában 2019. február 12-én. MTI/Illyés Tibor

(MTI/Illyés Tibor)

Pazarul kezdődött a találkozó, hiszen a telt házas Laky Károly uszodában kilenc gól is esett az első negyedben. Kár, hogy hatot lőttek a hollandok és hármat mi. A második negyed sem alakult túl fényesen, hiszen a háromgólos előnyükre, még rá tudott egyet pakolni az Eb címvédő, 5-9.

A fordulás után kapaszkodtunk, elsősorban Máté majd Szilágyi révén, így már 7-10 volt csak oda. Az utolsó nyolc percben feljöttünk egyre Szücs duplájával, 9-10. Sőt Szilágyi ötösével egyenlítettünk 10-10. Az utolsó bő egy percben azonban a hollandok lőttek egy akciógólt, mire nem volt válaszunk.

Női világliga / Európa-kupa selejtező:

Magyarország – Hollandia 10-11 (3-6, 2-3, 2-1, 3-1)

Magyarország: Tóth E. – Gurisatti 2, Szücs 2, Vályi V., Keszthelyi 1, Gyöngyössy, Máté 1. Csere: Szilágyi 2, Parkes, Rybanska, Leimeter 1, Csabai 1, Kasó (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Hollandia: Willemsz – D. Genee 3, van der Sloot 5, Stomphorst 1, Sevenich, Keuning 1, Koolhaas. Csere: van Toorn, Wolves, Nijhuis, van der Krrats 1, Sleeking, Aarts (kapus). Szövetségi kapitány: Arno Havenga

Tabella:

B-csoport: 1. Olaszország 12, 2. Magyarország 8, 3. Hollandia 7, 4. Franciaország 0 pont