Női világliga: a jó hajrá győzelmet ért

Két góllal legyőztük a kanadaiakat.

A világliga szuperdöntőjében női válogatottunk a harmadik meccsén diadalmaskodott.

Az első negyedben 2-2 után Szücs juttatta vezetéshez a csapatot, majd a második etapban nyolc (!) gólt is kaptunk és csak ötöt lőttünk, ennek köszönhetően 10-8-ra már Kanada ment. A fordulás után Parkes majd Gurisatti révén ismét egál volt, és a negyed derekán Szilágyi találatával már vezettünk 13-12, ekkor azonban jött Lemay, 13-13. A záróetapban másfél perccel a vége előtt 14-14 volt, majd Szilágyi akciózott és Horváth egy előnyt váltott gólra, így 16-14-re győztünk.

Pénteken Hollandia jön a negyeddöntőben.

Női világliga harmadik játéknap:

Kanada – Magyarország 14-16 (2-3, 8-5, 3-5, 1-3)

Kanada: C. Wright – Lemay-Lavoie 2, E. Wright 2, M. Eggens 2, McKelvey 2, Christmas 2, Fournier. Csere: Sohi, McKee 2, Bekhazi 2, Crevier, Paul, Vulpisi (kapus). Szövetségi kapitány: David Paradello

Magyarország: Kasó – Szilágyi 2, Szücs 1, Illés, Keszthelyi 5, Vályi 2, Gyöngyössy 1. Csere: Parkes 1, Gurisatti 3, Horváth B. 1, Rybanska, Garda. Szövetségi kapitány: Bíró Attila