Női világliga: nagy különbségű győzelem a házigazda ellen

20150705 magyarorszag-kina felk mti02

A Világliga sanghaji Szuperdöntőjében a magyar női válogatott második mérkőzésén 16–6-os diadalt aratott a kínaiakkal szemben.

Nagyot küzdött női válogatottunk (Fotó: MTI/archív)

A világliga szuperdöntő nyitónapi veresége után, ma Kínával csapatunk össze. A két gárda nem is olyan régen, a Kunsan Kupa helyosztóján találkozott egymással, és pár nappal ezelőtt 12-3-re nyertük az ötödik helyért folyó küzdelmet. Ezúttal is hasonló meccset láthattunk, ugyanis nem volt nagy küzdelem – és ennek mi örülhettünk. A magyar válogatott 16-6-os győzelmet aratott. Szilágyi Dorottya hat gólt dobott, Bujak négyet, Illés és Antal 2-2 alkalommal talált be, somhegyi és Keszthelyi egyszer-egyszer. Az első negyed után már 4-2 volt ide, aztán állva hagytuk az ázsiaiakat. Gangl jól védett, a második negyedet nullával hozta le, ekkor 4-0 volt ide. Sima meccs volt, idegeskedés nélkül.

A holnapi napon Ausztrália ellen zárjuk a csoportmeccsek sorát.