Novemberben kőkemény meccsek következnek

Ebben a hónapban csupán három mérkőzést játszik a Milan, azonban mindhárom nagyon nehéz összecsapásnak ígérkezik – különösen a csapat formája alapján.

Több mint két hónappal ezelőtt kezdődött az olasz bajnokság 2019/2020-as idénye, azonban eddig a Rossoneri egyáltalán nem teljesített jól. A csapat 10 fordulót követően a 10. helyen áll 13 szerzett ponttal, ami öt ponttal kevesebb az előző idényhez képest, amikor Gennaro Gattuso együttese a negyedik helyen állt a szezon akkori fázisában. A csapat mérlege 4 győzelem, 1 döntetlen és 5 vereség, valamint 10 rúgott és 13 kapott gól.

A Milan ma este a Lazio ellen kezdi meg a novemberi hónapot. A csütörtöki Spal elleni meccs után újabb hazai meccs vár Stefano Pioli együttesére. A fővárosi alakulat 10 forduló után 5 ponttal szerzett többet a piros-feketéknél és jelenleg az 5. helyen áll.

A 12. fordulóban a bajnoki címvédő Juventus otthonába látogat a Milan. A mérkőzést november 10-én rendezik 20:45 kezdettel a torinói Allianz Stadiumban. Ezt követően szűk két hét válogatott szünet következik. A szünet után a piros-feketék újabb rangadót játszanak, méghozzá november 23-án a Napoli együttesét fogadják a San Siróban.